Nooh mitäs nyt?

Anonyymi

Täälläne länkyttäjät on lässyttäny ja räkyttäny itselataavista hybrideistä..
Nyt volkkariin kaikkiin malleihin tulee kevythybriditekniikka jolla ei voi ajaa metriäkään sähköllä.eli rullaa vaan moottori sammuksissa ja avustaa polttomoottoria liikkeelle lähdössä.
Sitte vielä mollanneet kun rajoitettu huippunopeuksia 180km/h niin nyt sähkövolkkarissa rajoitettu 160km/
Toki se tänne on riittävä mutta tyhjää ootte lässyttäneet.

https://tekniikanmaailma.fi/kahdeksannen-sukupolven-volkswagen-golf-onkin-kevythybridi-volkswagen-paljasti-myos-id-3-sahkoauton-moottorin-tehon/

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tahtoo napsahtaa omaan nilkkaan....

    • Anonyymi

      Volsua saa onneksi myös perinteisellä moottorilla ja tehokkailla sellaisilla, saako Toyotalta?

      • Anonyymi

        Niin nyt ei haittaa vaikka polttomoottori kielletään monessa paikassa..noloo


      • Anonyymi

        Mikähän merkitys tehoilla on Suomen teillä? Mulla on ollut yli 300hv auto ja vaihdoin sen päälle 100 hv autoon koska hetken se oli kiva olla se 300hv mutta ei niitä tehoja päässy suomen oloissa oikein hyödyntää niin tarpeettomaksi totesin. Ilman ongelmia pysyn nykyiselläkin muiden perässä motarilla niiden kaahaajienkin ja vaivatta onnistuu ohituksetkin illan ongelmia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikähän merkitys tehoilla on Suomen teillä? Mulla on ollut yli 300hv auto ja vaihdoin sen päälle 100 hv autoon koska hetken se oli kiva olla se 300hv mutta ei niitä tehoja päässy suomen oloissa oikein hyödyntää niin tarpeettomaksi totesin. Ilman ongelmia pysyn nykyiselläkin muiden perässä motarilla niiden kaahaajienkin ja vaivatta onnistuu ohituksetkin illan ongelmia.

        Siis ilman ongelmia. Sen kyllä huomaa milloin joku ns. Premium auto lähtee ohittamaan vain näyttääkseen et sillä premium ja joskus sitten minä lähden ajaa perään pitäen turvavälin. Hyvin pysyy perässä. Omakin kulkee sen päälle 190 niin siihen nopeuteen asti pysyn perässä. Oma nykyinen tais olla päälle 110hv päälle.


    • Anonyymi

      Nyt VW astuu Toyotan varpaille oikein huolella ja Teroa pelottaa. Ensin Tero vannoo noitten leluhybridien nimeen, mutta kun kilpailija astuu samoille apajille, niin sitten alkaa paniikki ja mollaus, noloa.

      • Anonyymi

        Ei tojo myy kevythybridejä


    • Anonyymi

      Kuten aloittaja sanoi että ei ne rajoitukset merkkaa mitään suomen teillä. Itseäni ei sähkö ja hybridit voisi vähempää kiinnostaa mutta kunhan totesin.

      • Anonyymi

        Ei itseänikää kiinnosta mutta kyseistä autoa ei saanu muuta kuin hybridinä ja semmoisen halusin niin pakosta tuli hybridi.


    • Anonyymi

      Itke vaan jos helpottaa.

    • Anonyymi

      jaahans, vw siis tekee sen mitä toyota on tehnyt jo 30 vuotta. milloinkahan vw keksisi jotain omaa? volkkarin versiot vaan aivan kura laatua joka ei toimi koskaan, eli volkkarin sähköautoissa kuolettavia sähköiskuja luvassa, hehhehhehhehhehhehhe!

      • Anonyymi

        Eiku volkkari tuo kevythybridin joka ei kulje sähköllä ollenkaa..avustaa vaan liikkeellelähdössä.


      • Anonyymi

        Hui hai muutaman desin takia älämölö tekniikkaa roiskaistu alustaan, folkkari on taloudellinen ilmankin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      179
      2688
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      164
      2509
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2187
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      61
      2063
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1729
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1444
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      204
      1420
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      225
      1163
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1128
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      370
      1073
    Aihe