Miksi poistetaan kaikki viestit kun kysyn erään Talvivaarassakin urakoineen joensuulaisen maanrakentajan toimista nykyään? Kyseessä vielä kaikin puolin epärehellinen liiketoimitakiellonkin saanut ketku?
Mikä syy sensuurille
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi avustaa Alleria korvauksetta, kun ajan voi käyttää kirjoittamalla juttuja, jotka varmasti julkaistaan ja joista maksetaan?
- Anonyymi
Olin aikoinaan töissä kyseisessä paikassa ja en voi suositella kenellekään, toivottavasti ovat jo tajunneet lopettaa
- Anonyymi
Millä perusteella täältä viestejä poistetaan? Riittääkö kun yksi (1) henkilö väittää viestiä asiattomaksi vai tarvitaanko tuohon useamman mielipide?
Mitä ovat ne sanat, jotka poistavat viestit automaattisesti?
Olisi kohtuullista saada sensuurista edes nämä tiedot vai onko ne täältä jostain löydettävissä? - Anonyymi
Ilmeisesti jotkut, vaikkapa femakot, ovat perustaneet ryhmän, joka eri
puhelimista lähetetyillä viesteillä vaatii kirjoituksen poistamista, jos se ei ole heidän aatemailmansa mukainen. - Anonyymi
Kaikki sensuroidaan, myös tämä
Miksi sensuuri iskee, kun kertoo joman kohtuuttomista lippujen hinnoista. Siitä, että esim. Vimpelissä eläkeläiset ja opiskelijat, nuoret (13-17v) maksavat 9€ lipusta. Alle 13 vuotiaat pääsevät ilmaiseksi. Paikallisottelukorotus on 1 tai 2€. Hyvinkäällä liput 10 € Kankaanpäästä puhumattakaan, siellä alle 17 v ilmaiseksi otteluiin.
Kankaanpään juniorityön tuloksena se on pelaajalukumäärältään suurin kasvattajaseura. Voittaa nuorten sarjoissa vuosi toisensa jälkeen. Kunnan asukasluku 11 500, joista kuntakeskuksessa asuu vajaat 8000.
Miksi niin ei ole Joensuussa?
Joma on poistanut opiskelija ja eläkeläisalennukset. Nuoret ja uskolliset eläkeläiset maksavat kalleimman mukaan. Tällaisella politiikalla seuran tulevaisuus ei yksinkertaisesti voi olla valoisa. Ostolämmin ja kannettu vesi ei pysy, edes pesäpallossa.
Ennakoiko Siilinjärvi ottelu jo jotain? Ja nytkö jo sensuuri poistaa viestin? Olisihan kohtuutonta keskustella. - Anonyymi
Minä olen sitä mieltä, jotta jos mulla on housuissa vähän kakkija niin se ei kuulu kellekkään.
- Anonyymi
Tunnistaako kukaan tätä yrittäjää ja onko kokemuksia
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648