Porin ktm maisterivaihe

Anonyymi

Hei onko ketään hakenut Porin asiantuntijaorganisaatioiden liiketoimintaosaamisen maisteriohjelmaan? Jos on niin millaisilla papereilla? Tai onko jollain ylipäätään kokemuksia kyseistä maisterivaiheesta?

11

481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä hain laskentatoimen ja rahoituksen pääaineeseen. Opparista 4 ja painotettu ka 4,2. Haastatteluun pääsin toukokuussa, mutta edelleen opintopolussa valinta kesken...

    • Anonyymi

      Tänään tuli tulokset! Varasijalle jäätiin.. Mites muilla tuliko paikka ja oliko ensisijaisena hakukohteena, ja mikä pääaine? 😊

    • Ai tänään tuli Porin kauppikseen tulokset? Onko joku saanut jo tulokset Turun Kauppikseen maisterilinjalle? Työinformatiikkaan? Itse hain sinne AMK-todistuksellani noin 3:n keskiarvolla, ja lisäkuumotuksia arjessa, kun jännittää tulokset.

      Porin yksikkö, kun on Turun Yliopiston alaisuudessa, ni olisikohan jo Turunkin tulokset viimeistään huomanna tai viimeistään ennen juhannusta julkaistu? Ketään saanut tänään Turun Kauppakorkeakoulun maisterilinjojen tuloksia?

    • Anonyymi

      Täällä hyväksytty, mutta odottaa ylempien tuloksia vielä. Pori oli siis neljäs vaihtoehto 😊 pääaineena Porissa laskentatoimi ja rahoitus.

      • Anonyymi

        Onnea!! Itsellä Pori ensimmäisenä vaihtoehtona, ja olen varasijalla kolme... Vähän heikolta nyt näyttää! Toivon, että monelle Pori ei olisi ensimmäinen hakukohde, ja pääsisivät toisaalle 😊


      • Anonyymi

        Kiitoksia! Uskon kyllä, että pääset sisään 😊 luulen myös, että monilla voi olla muut kohteet ylempänä hakutoiveissa.


    • Anonyymi

      Luulisi, että Turussakin tulee tulokset pian! Toivon ainakin näin 😊

    • Anonyymi

      Onko täällä muita varasijoille jääneitä tai Poriin päässeitä? 😊 Itse odottelen edelleen, jos varasija tuosta nousisi...

    • Anonyymi

      Pääsin laskentatoimen ja rahoituksen pääaineeseen. Mihin pääaineeseen hait ja onko varasija muuttunut? 😊

      • Anonyymi

        Varasija muuttui 3. —> 2. Eilen kuitenkin tuli tieto että kaikki paikat menneet :( Tänä vuonna jäi siis kahdesta pisteestä kiinni tämä! Harmittaa!


      • Anonyymi

        Ja sama pääaine!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6888
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2036
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1228
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1064
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      996
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      944
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      929
    Aihe