metsiin alkaa taas tulla epämääräisiä kasoja...
purin kasvihuoneen lasia tuli 2,5 saavillista,
autoon mahtui saavi kerrallan,
puhas halusi 15€kpl eli 45€,
lasitölkit olisi saanut viedä ilmaiseksi,
ikkunalasia ei,
en vienyt,
metsäänkään,
edellisellä kerralla kun yritin,
6kg pussi kipslevysilppua olis maksanut 30€,
en vienyt sitäkään,
kolmatta kertaa en enää edes yritä,
keksin vaihtoehtoisen muodon,
nulikka luukulla näyttää olevan onnellin,
kun saa ihmiset käännytettyä,
italiassakin mafia hoitaa jätehuollon...
puhasta mahviaa
18
<50
Vastaukset
- Anonyymi
N on täällä turha valittaa kun kunnallisvaaleissa ja eduskuntavaaleissa on mahdollista vaikuttaa miten jätehuolto toimii. Nyt jää ainoastaan painostuskeino ainoaksi vaikutusmahdollisuudeksi tässä tilanteessa. Jätehuoltopalveluista valitetaan Joensuussa noin viisisataa valitusta jätelautakuntaan mutta demokratian mallimaassa ne valitukset o salaisia jätehuoltoneuvoja Anna Kettusen päätöksellä. On turha täällä porista, tarvitaan muunlaisia vaikuttamiskanavia.
- Anonyymi
luetun ymmärtäminen tuottaa vaikeuksia...?
ensimmäisessä lauseessa kerroin ihmisten tulevasta vaikutus tavasta,
ja perustelin miksi,
vaik'ei se mahvian toiminta tapoja muuta,
metsiin vain palkataan agetteja kyttäämään ympäristörikollisia,
siellä maalla se on aina ollut helppoa,
kaivetaan kuoppa ja haudataan paskat... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
luetun ymmärtäminen tuottaa vaikeuksia...?
ensimmäisessä lauseessa kerroin ihmisten tulevasta vaikutus tavasta,
ja perustelin miksi,
vaik'ei se mahvian toiminta tapoja muuta,
metsiin vain palkataan agetteja kyttäämään ympäristörikollisia,
siellä maalla se on aina ollut helppoa,
kaivetaan kuoppa ja haudataan paskat..."kaivetaan kuoppa ja haudataan paskat..."
Kuoppaa sitten itsesikin. - Anonyymi
Miten kirjoituksen ymmärtäminen? "Agetteja" ",ja" Mitähän kieltä nämä on?
- Anonyymi
kas, kirotusvirne,
kirjain puuttuu eikä juntti ymmärrä... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"kaivetaan kuoppa ja haudataan paskat..."
Kuoppaa sitten itsesikin.Kuoppaa itsesikin...? Sepäs oli fiksua.
Onko asia sulle jotenkin henkilökohtainen, vai mistä noin voimakas tunnelataus?
Kyllä minustakin suurin syy metsien jätekasoihin ja sivuteiden sohviin ja telkkareihin on juuri tuo rahastus jätehuollolla.
Ihan järjettömiä hintoja joita harva maksaa, vaan todellakin etsii "vaihtoehtoisen tavan" jätehuollolle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten kirjoituksen ymmärtäminen? "Agetteja" ",ja" Mitähän kieltä nämä on?
Älykö on vajaa? Miten yhden kirjaimen puuttuminen muka estää ymmärtämästä kokonaisuutta?
Sama keskustelutaidoton, äikänmaikkaa leikkivä tyyppi, jolla ei ole mitään järkevää sanottavaa keskustelun aiheesta. On räksyttänyt muissakin ketjuissa... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älykö on vajaa? Miten yhden kirjaimen puuttuminen muka estää ymmärtämästä kokonaisuutta?
Sama keskustelutaidoton, äikänmaikkaa leikkivä tyyppi, jolla ei ole mitään järkevää sanottavaa keskustelun aiheesta. On räksyttänyt muissakin ketjuissa...Menikö tunteisiin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menikö tunteisiin?
Sinähän sen tunteilun aloitit. Alkaako mania vaihtua depiksen puolelle? Litium auttaa...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinähän sen tunteilun aloitit. Alkaako mania vaihtua depiksen puolelle? Litium auttaa...
Osui ja uppos. Taisi tosiaan herneet mennä palkojen kera sieraimiin? No laksatiivi auttaa ummetukseen kuuleman mukaan. Tunteita ja tuoksuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osui ja uppos. Taisi tosiaan herneet mennä palkojen kera sieraimiin? No laksatiivi auttaa ummetukseen kuuleman mukaan. Tunteita ja tuoksuja.
Uppoa yksinäsi pöljä.
Ei nyt ollut sitten äikänoppeja jaettavaksi? Et löytänyt yhtään pilkkuvirhettä? Mutta mitäs mieltä olet itse jäteasiasta? Vai onko liian vaikea aihe?
- Anonyymi
Merkillinen jäteyhtiö jos ei kotitalouden jäte kuin jäte kelpaa. Lääkkeet ja paristot / lamput ovat tietysti eri asia.
- Anonyymi
laita sekäjätteeseen tai lasinkeräysastiaan.
- Anonyymi
sekajätettä ei ole enää olemassa,
eikä poltettavaan jätteeseen saa lasia laittaa,
lasikierrätykseen ei saa laittaa kuin lasipurkkeja,
ei ikkunalasia,
mutta sille kielolle ei ole muuta syytä kuin mahvian ahneus,
eli sinne vaan...
j.k
hu huu, äekänope on tiällä,
ei siällä... - Anonyymi
mafia meininkiä,
san tarjouksen josta ei saanut kieltäytyä,
tai muuten...
niin ne elokuvissakin...
- Anonyymi
Aika persaukinen pitää olla, jos tekee tuommoisen numeron muutaman kympin maksusta :'D
- Anonyymi
Persaukisiakin ihmisiä on, se on vaan tosiasia ja heilläkin pitäisi olla mahdollisuus viedä jätteensä laillisille kaatopaikoille. Mutta jos ei ole, niin silloin ne menee minne menee.
- Anonyymi
tuolta kantilta en asiaa ajatellutkaan,
kun uusi sohva on saatu säästettyä,
ja vaihtoehtona on ostaakko kaksi kassia evästä,
vai maksaako jätemahvialle vanhan sohvan vastaanotosta kolmekyppiä,
siksi siis löydän sen metsästää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",315222Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1412444- 1392118
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541947Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171800"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571317Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1711121Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää70971Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.313889Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa172810