S-marketin ruokapuolella siis sisätiloissa lentelee paljon pikkulintuja. Miksei terveystarkastaja puutu asiaan? Linnuthan voivat tartuttaa ruokiin esim. lintuinfluenssan, eikä se ole pikkujuttu. Pistetään koko kauppa ostoboikottiin niin kauan kunnes tilanne korjaantuu.
Terveystarkastaja töihin
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
kai sillä terveystarkastajalla on muutakin tekemistä,kuin lähtee pikkulintuja pyydystämään.
- Anonyymi
Etupihalla pyörii asiakkaita häiritsevä juopporemmi.
- Anonyymi
Törkeä postaus.
- Anonyymi
Linnut voi kuitenkin kantaa esim. salmonellaa ja se tarttuu mahdollisesti ihmisiin, kun linnut kakkivat liikkeen lattioille, hyllyille, vihannesten ja hedelmien päälle jne.
Ei ne tirpat kyllä ruokakauppaan, eikä mihinkään muuhunkaan sisätilaan kuulu. Kyllä se on liikkeen asia hoitaa linnut pois, eikä terrveystarkastajan. - Anonyymi
ennemmän huolettaa ne kunnia kansalaiset mitkä notkuu pelikoneilla, ostelee energia juomia ja kyttäävät pikkutyttöjä. niistä ei tiedä mitä tauteja levittävät ja mitä saattavat tehdä.
- Anonyymi
Kyllä niitä lintuja on kaupoissa ympäri suomea, erikokoisissakin. Ne pääsee helposti sisään ihmisten kulkiessa itseavautuvista ovista, siinä samalla lintu pääsee sisälle, muttei osaa ulos. Menepä koittaan kuinka helppo se lintu on pyydystää sieltä kaupan yläosasta pois. Luulen, että tekemättä jää moneltakin.
- Anonyymi
Ja aloittaja tarvis muiluttaa siellä pahvipuristimen takana.
- Anonyymi
onhan siellä pikkuruokalakin mihin tarvis terveystarkastaja pyytää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637