Meneeks se sitten niin, että jos ei ole mahdollista suhde siihen, jonka kokee mukavemmaksi, niin täytyy myöntyä toisen miehen tarjoamaan seksisuhteeseen, vaikkei koe häntä yhtä mukavaksi.
Onko seksi tai kevyempisuhde parempi kuin ei suhdetta ollenkaan?
Yksi kokemus elämässä
21
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Se on kuitenkin se toinen nainen.
Parempi pyy pivossa kuin kymmenen oksalla. - Anonyymi
Miks pitää kytee joku suhde koko ajan? Onks se niin että joku sukupuoliyhdyntä kontakti pitää olla jatkuvasti päällä jotta täytettä on pimppaloorassa jatkuvasti oli tunteita siihen joka päällä hinkkaa tai ei. Halpaa menoo mut kukin epätoivoissaan tyylillään. Ehkäpä nuo noiden parikymppisten kotkotuksia ja vanhemmat on viisaampia
- Anonyymi
Kun se on niin hyvää se jyystäminenkin.
- Anonyymi
Kysyt sitä täällä, syystä että?
- Anonyymi
Saisin jotain järkee tähän.
- Anonyymi
Jos saat täältä oman elämäsi ratkaisuihin järkeä niin by all means. Kertomasi suhteen onko tuossa mitään ongelmaa?
Jollei toisen kanssa tule olemaan mitään, niin eikö vaihtoehdot ole silloin toisen tarjoama seksisuhde tai ei ollenkaan.
Ihmettelen kyllä tätä seksisuhteen korostamistasi. Kuulostaa köykäiseltä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos saat täältä oman elämäsi ratkaisuihin järkeä niin by all means. Kertomasi suhteen onko tuossa mitään ongelmaa?
Jollei toisen kanssa tule olemaan mitään, niin eikö vaihtoehdot ole silloin toisen tarjoama seksisuhde tai ei ollenkaan.
Ihmettelen kyllä tätä seksisuhteen korostamistasi. Kuulostaa köykäiseltä.Kuulostaa vai? Se tarkoittaa suhdetta, jossa on hyvää seksiä ja ihan ok olemista, muttei syvempää keskustelua, eikä ehkä tunteitakaan. Huono ajatus ehkä joo...en tiedä.
- Anonyymi
Minä valitsisin ei suhdetta ollenkaan tuossa tapauksessa. Silloin olisi mahdollista kehittää tilannetta sen kanssa jonka oikeasti haluaa. Tai jos se ei onnistu niin sitten odottaisin kun oikeasti ihastun johonkin toiseen. Mitään tuollaisia välisuhteita en ole tarvinnut, mutta jokainen tallaakin tyylillään.
- Anonyymi
Entä jos kehittyykin ajan kanssa hyvä ja syvempi suhde tähän, jolla olisi tarjota seksisuhde ? Hänkin kun sattuu olemaan ihan ok tapaus kaikinpuolin.
Siis kun tän mukavemman kanssa ei tuu siis olee mitään suhdetta kuiteskaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entä jos kehittyykin ajan kanssa hyvä ja syvempi suhde tähän, jolla olisi tarjota seksisuhde ? Hänkin kun sattuu olemaan ihan ok tapaus kaikinpuolin.
Siis kun tän mukavemman kanssa ei tuu siis olee mitään suhdetta kuiteskaa.Onko pakko tyytyä vähempään..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko pakko tyytyä vähempään..
Tylsä fraasi sivusta: elämässä ei ole muuta pakkoa kuin kuoleminen!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entä jos kehittyykin ajan kanssa hyvä ja syvempi suhde tähän, jolla olisi tarjota seksisuhde ? Hänkin kun sattuu olemaan ihan ok tapaus kaikinpuolin.
Siis kun tän mukavemman kanssa ei tuu siis olee mitään suhdetta kuiteskaa.Ikävä tosi asia on, että kun vajailla eväillä lähtee suhteeseen, ja jos toinen on mukava ja muuten kiva, on sillä taipumus jatkua pidemmälle. Ja kun ei ole mitään vikaakaan, muuta kuin se ettei tää nyt vaan oikeasti kolahtanut. Ja äkkiä asutaankin yhdessä ja sitten kynnys lähteä vaan nousee.
Miettisin onko suhteeseen lähteminen oikein vastapuolta kohtaan, jos ei oikeasti näe häntä puolisona eikä tunteet ole vahvat? Näin siis aikuisten suhteissa, nuorena harva vielä tietää mitä edes haluaa ja etsii, eikä silloin tuo ole edes ajankohtaista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ikävä tosi asia on, että kun vajailla eväillä lähtee suhteeseen, ja jos toinen on mukava ja muuten kiva, on sillä taipumus jatkua pidemmälle. Ja kun ei ole mitään vikaakaan, muuta kuin se ettei tää nyt vaan oikeasti kolahtanut. Ja äkkiä asutaankin yhdessä ja sitten kynnys lähteä vaan nousee.
Miettisin onko suhteeseen lähteminen oikein vastapuolta kohtaan, jos ei oikeasti näe häntä puolisona eikä tunteet ole vahvat? Näin siis aikuisten suhteissa, nuorena harva vielä tietää mitä edes haluaa ja etsii, eikä silloin tuo ole edes ajankohtaista.Oikein kenen näkökulmasta? Miksi mietit tuollaista asiaa? Jos toinen on suhteessa tyytyväinen mutta sinä et, silloin tilanne ei ole oikein sinua kohtaan. Jos sinä olet tyytyväinen mutta toinen ei, et todennäköisesti edes miettisi asiaa täällä.
- Anonyymi
Jos yksi miljoonasta on sellainen että jotenkin sietää ja puhuu samaa kieltä niin tällainen lyhytikäinen voi seurustella hyvillä mielin viittä sälliä ennen kuolemaansa.
- Anonyymi
Romaanejahan voi jokainen kirjoittaa miten haluaa, juonen etenevän. Helppoa, yksinkertaista suoralinjaista.
- Anonyymi
Naisena en halua seksisuhdetta eikä kevyessäkään sihteessa ole mitään houkuttelevaa. Se on joko hän tai ei mitään. Eiköhän se ole jo tullut selväksi käytöksestäni. Jopa kirjoitukseni täällä kertovat samaa jis ei kuvitella niissä lukevan jotakin mitä niissä ei lue.
- Anonyymi
Nussikaa keskenänne. Ei kiinnosta parisuhteet. Haluan oikeutta!! Rahan takia tätä paskaa yritetään. Vain laki käy.
T.HRJ - Anonyymi
Nus nus ja pus, sitähän se elämä on, hiiteen syvemmät tunteet :)
- Anonyymi
Eikö seksisuhteeseen kuulu se, että jompi kumpi voi hyvällä omatunnolla lähteä siitä pois, jos rakastuu johonkin toiseen? Onko se silloin jotain myöntymistä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637