Olette valittaneet Haapaveden kaupungin talouden parantamisesta.
Kysymys kuuluu:MISTÄ TE AIOTTE SÄÄSTÄÄ ?
Kysymys persuille
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ne osaa ottaa vastuuseen kantaa.......
- Anonyymi
Aina tullaan valittamaan jos ei asiat älä hoituun se on varma
- Anonyymi
Pitäisikö olla persujen diktatuuri ? Sitäkö kaivataan ?
- Anonyymi
Maalaisliittolaisten tiktatuuri on näköjään tuohontie
Kokeillaan vaihteenvuoksi nyt persujenpolkuja
- Anonyymi
Suomi takaisin venäläisille!!!
- Anonyymi
On se hyvä kun on tämä suomi24 kanava auki kepulaisille. Julkisesti ne ei uskalla mitään sanoa, mutta täällä kailottavat nimettöminä tuskiansa. Mitenkä ne nimellään kun hävetä saavat aikaansaannoksiaan. Kepu hävittää maatalouden ja kepu hävittää maaseutukunnatkin. Akat vaihtoon ja puolue vaihtoon.
- Anonyymi
Kyllä nämä nykyiset valittajat ovat niitä jotka laittaa Haapaveden kuralle.
- Anonyymi
Voe voe! Eipä taija näin olla. Talous on kuralla huonon johtamisen takia ja eiköhän se ole kepulaiset kun on kaikkeen turhuuteen sortuneet. Ja johtavat virkamiehet kanssa. Moni asia olisi paremmin kun olisi muutama valitus menestynyt. Ei olisi talous niin kuralla. Kepulaiset ne on kaiken takana.
- Anonyymi
Ei tule ehdotuksia, aina vaan palataan haukkumaan entisiä.
- Anonyymi
lapsellisia vetonaula esityksiäkö kaipaat. saatakko muistaa kuinka paliljo niitä on jo listasa. on ollu elektroniikka pelejä pulukkilantienvarteen, joita autpilijat kävis lantilla kilikuttamassa . nyt ollaan vaihteeks maitolaiturilinijalla. vieläkö lapsellisempaa kaipailet?
- Anonyymi
Mitä tuohon vastaisi? Johan muutama kepuneiti sai aikoinaan hamekankaat lahjaksi neiteilystään. Yksi taitaa istua vieläkin valtuustossa ja hallituksessa. Kepu tietenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1292646Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/612042Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341770Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee201649- 1171597
- 1381298
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881054Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441025"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48972Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917