jakopäähihnan vaihto

kannattaa kysellä hihnan hintaa varaosa liikkeistä.mulla makso hihna kiristäjä rullat ja laturin hihna vajaa 150ekeä v40:seen.tiskillä ois maksanu vajaa 400ekeä ja saman verran työ.työ maksoi mulla kuunnon pajalla 70ekeä.
93238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

järkevää ostaa biltemasta osia kulkuneuvoon

Äänestä

eihän kukaan biltemasta puhunut.

Äänestä

Särkeekö 2L bensakoneessa yläkerran jos remmi paukahtaa ajossa poikki?

Äänestä
  • Kerro nyt ihmeesä mikä Volvo 2,0 onko 200,300,400,700,900,850,s-v 70 vai mikä Volvo

    Äänestä

  • Varaosamyyjä kirjoitti:

    Kerro nyt ihmeesä mikä Volvo 2,0 onko 200,300,400,700,900,850,s-v 70 vai mikä Volvo

    Taitaa olla kyse 40-sarjasta, siitähän tässä aiheessa nyt muutenkin puhutaan.

    Mitä tulee itse kysymykseen, niin kyllä siinä jotain tuhoa tulee varmasti. Jos ei muuta, niin vääntyneitä venttiileitä.

    Äänestä

  • Mies kirjoitti:

    Taitaa olla kyse 40-sarjasta, siitähän tässä aiheessa nyt muutenkin puhutaan.

    Mitä tulee itse kysymykseen, niin kyllä siinä jotain tuhoa tulee varmasti. Jos ei muuta, niin vääntyneitä venttiileitä.

    Itselläni oli aikanaan S40 2.0 koneella ja kun sillä oli ajettu "kunnioitettavat" 116 thkm, niin remmi katkesi ja hajotti yläkerran siihen malliin, että autoon jouduttiin tekemään kunnon kansiremontti. Onneksi vaihtoväli oli ainakin silloin 120 thkm, joten Volvo maksoi remontin lukuunottamatta remmiä ja nesteitä.
    Suosittelen itse ja varmaan myös Volvokin vaihtoa 90 thkm huollossa.

    Äänestä

minkälaisen takuun sait remontille. Noi kovemmat hinnat oli varmaan Bilian tiskillä?

Jakopään laitto kestää osaavissa käsissä n. 1h joten 70e on jo kova hinta työstä.

Äänestä

Minulta meni 2-3h. ei ole helppo. joskus tarvitaaan apumies tai nainen.

Äänestä

Osta osat ja vie nyrkkipajalle.Pura Kaikki mitä saat helposti irti hihnan ympäristöstä ja homma on helppoa.Noin 1-2 tuntii,irroita ja kiinnitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hinta eroja kirjoitti:

kannattaa kysellä hihnan hintaa varaosa liikkeistä.mulla makso hihna kiristäjä rullat ja laturin hihna vajaa 150ekeä v40:seen.tiskillä ois maksanu vajaa 400ekeä ja saman verran työ.työ maksoi mulla kuunnon pajalla 70ekeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu