On kiikarissa vaihto skoda superb farmariin. Olisi kiinnostavaa kuulla mielipiteitä omistajilta. Ajettavuus, mukavuus, kestävyys, kulutus, huoltojen hinnat ym. Nyt saa kehua ja haukkua!
Kokemuksia itäpremiumista?
19
133
Vastaukset
- Anonyymi
Muuten hyvä auto kun vaan ei falskaisi vettä sisään. Kyllähän tuo paikasta a paikkaan b vie, kovasti tosin joutuu ”paimentamaan” eli ohjaustuntumassa on vähän sanomista.. Renkaat ei auta asiaan ja suuntaukset on tarkastettu ja säädetty.
- Anonyymi
kova melutaso jo taajamanopeuksilla noin niinkuin nykyautoksi. mielestäni 80 luvun autot ovat hiljaisempia ajaa kuin uusi octavia. jousitusmukavuus todella heikko, aivan liian jäykkä jousitus. sivutuuliherkkä, tekniikka viime vuosisadalta kulutuksen suhteen, eikä öljynkulutus jo uutena ole enää tätä päivää. vielä on paljon parannettavaa vaikka japanialaisiin ja korealaisiin autoihin verrattuna.
- Anonyymi
Ihan hyvä perusauto kuten toyotakin. Skodassa joutuu vaan enempi miettimään sitä imagoa kun se nyt on mikä on eikä sen ole tarkoituskaan olla muuta.
- Anonyymi
Aika köyhää on elämä, jos joutuu jonkun auton imagoa miettimään. Parempi olisi funtsia vaikka, miten saataisiin nälkä poistumaan maapallolta.
- Anonyymi
Hauskoja nuo kriitikot, jos eivät olisi niin yksinäisiä, mikä säälittää.
- Anonyymi
laatu pettää todella pahasti. taisipa skoda tehdä hiukan arveluttavan maailman ennätyksen oltuaan 3 tai 4vuotena peräkkäin epäluotettavin auto, jopa ranskikset ja italian tekeleet olivat luotettavempia.
- Anonyymi
Älä ainakaan dieselkoneista osta, saattaa tehot mennä kesken ohituksen. Lisäksi teho-painosuhde on huono ja on laiska (raskas auto). Itse mietin vaihtoa Volvon S60 tai V60 -malliin.
- Anonyymi
Ystävämme keksi uuden provonsa, voi kun on taas onnetonta yritystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ystävämme keksi uuden provonsa, voi kun on taas onnetonta yritystä.
Onko diesel skoda superb siis pirteä ajoltaan, jos kerran tuo edellinen heitti provoa? Eikö olekaan laiska? Onko sinulla Superb/oletko ajanut?
Noista dieselin tehon loppumis ongelmista olen kuullut muualtakin, siksi bensakoneella oleva kiinnostaa enemmän. Limsakoneen tiedän, samoin jäätelökoneen, mutta millainen värkki on bensakone? Joku tislauskolonni?
- Anonyymi
Laita kiikarit väärinpäin niin niiden läpi jopa superBee kin näyttää oikealta autolta.
Suosittelen hankkimaan oikean auton, ei skeidasta skeidaa. - Anonyymi
Läpäisi kestotestin puhtaasti. On luokassaan paras lähes kaikessa. Toyohörhö on ahertanut tuossa edellä ja keksinyt vaikka mitä, on nuo Toyotauskovaiset pelokkaita ja kateellisia.
- Anonyymi
Minä kysyin käyttäjien kokemuksia, enkä testituloksia, ne osaan itskin lukea mutta en luota mihinkään testeihin. En myöskään pyytänyt kommentteja muista keskustelijoista. Eli onko sinulla omakohtaisia kokemuksia skoda superb farkusta? T:AP
- Anonyymi
Ihan ok ajettava ja ei pahasti melua sisälle.
1.5 tsi dsg suht kova ruokainen ja sisustan viimeistely kyllä ok mutta harmittavasti nitinöitä kuuluu huonommalla tiellä.
Ajettu n.50 tuhatta ja yksi sähköikkuna heitti toimimasta,takuuseen korjattu.- Anonyymi
Kiitos! Paljonko vie löpöä per 100 km? Mitens noi huoltohinnat ja varaosien?
T:AP
skodasta kokemusta ja kaikki rahat meni korjauksiin takuun aikana, takuu ei korvaa mitään vaikka esität LUJUUSLASKELMAT.
- Anonyymi
Asteikolla 0-10:
Ajettavuus, mukavuus, kestävyys, kulutus: 2
Huoltojen hinnat: 9- Anonyymi
Ja vielä tulkinta: Ajettavuus ym. 0=alle kaiken arvostelun, Huollon hinnat 10=Laillistettu ryöstö
- Anonyymi
Jo uudetkin itäpreemiumit superbit vuotaa vettä sisään. Ei ole mukava asia näin sateisena kesänä. Jatkuva lorina vie sitäpaitsi hermot.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658