Aamusta alkaen. Rintaa puristi, asiat mietitytti. Vaistosin ärtymystä, epäluuloa. Tunsin katseet selässäni, tarkkailun. Tiesin olevani vihollisen maaperällä. Ei sitä auttanut jäädä murehtimaan. Päivän loputtua saatoin olla todella väsynyt.
Välillä oli onneksi helpompaa. Ihan kuin oltaisiin oltu normaaleja ihmisiä normaalissa ajassa. Sitten se helle alkoi taas.
Välillä oli onneksi helpompaa. Ihan kuin oltaisiin oltu normaaleja ihmisiä normaalissa ajassa. Sitten se helle alkoi taas.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ajattelet liikaa asioita.
En mieti koko ajan tällaisia. Välillä käy mielessä.
Tää on hyvin kuvailtu
Älä.. ei mitään hajua , aineetonta kelata päässään 'oi miksi oon näin punainen tai musta' Joutuu ennenaikaisesti vanhainkotiin.
Sama oli itsellä viime yönä rintaa puristi..miettinyt yhtä asiaa reilun viikon ja se ei litty ikävään eikä työhön. Ilkeä tunne.
Mulla veti aamulla suonta jalasta. Ärsyttävää kun on vapaa päivä. Voisin kerrankin nukkua tarpeeksi pitkään. Sitten kun suonenveto loppui soitti lehtikauppias. Sen jälkeen olin jo tarpeeksi virkeä pysymään hereillä.