Surkeassa tilassa on sosialistipalsta

Anonyymi

Täällä kirjoitetaan vain kissantaposta ja Näkkäläjärvestä taikka jostakin Ahtisaaren suojatista. Surkeaan jamaan on sosialistipalsta vajonnut. Mutta niin on myös sosialistipuolue.

12

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persujen häröilyä vain

    • Tavanomaista PSn "vaalityötä" - ei mitään uutta😁

    • Anonyymi

      Voidaan joku demari kirjoittaa asiallisen analyysin demarien toiminnasta AL -TAEE n puolesta ?
      Odotamme hyvällä tuulella vastauksia ,vaikka Rinne sanoi että kirjoitellaan , kun paha olo , minä ja moni muu on ilolla seurannut näitä otsikon mukaisia kirjoituksia sekä iloa herättänyt myös yrittäjien saama palaute yrittäjä päivillä Lappeenrannassa ,Mikkelin kaupungin valtuuston puheenjohtaja lausui nämä juhlallisesti sanat " te yrittäjät olette kansa kunnan syöpä " sitä voisi jo sanoa " paskanheitoksi " mitähän tähän sanoo kuulun Oulun teatterissa mukana ollut myös demari Timo Harakka aikanaan?!
      Rohkeasti vaan kirjoittamaan ,ilo on kokonaan meidän puolella ,kun katsoo 0.2 % vaalivoiton saaneen demarien kompastelua , mutta jos jotain menee pieleen , Tuppurainen antaa ja anteeksi!

    • Anonyymi

      Persut häröilevät sosialistipalstalla, sosialistit ja persut maalaisliittopalstalla. Missä maalaisliittolaiset häröilevät? Kai he kirjoittavat maitokoppien seiniin.

    • Anonyymi

      Miksi demarit eivät ole täällä ,mm kommentteja antamassa mm näistä ex demareita joit on ollu mm tämä lelurami ,Oulun imaani , ja nämä nykydemarit Al-Taee ,Näkläläjärvi ja tietysti Susa Kymäläinen , niinpä voisivat demari äänestäjät ja tukijat ottaa kantaa näihin tapauksiin ,joista heidät tunnetaan , voisivat tietysti myös SDP johto Rinne , Lidtman , Rönnholm , Tuppurainen Tuomiojakin jopa Harakka ,kun on nousussa demari hierrakiassa!
      Enkä panisi pahakseni jos nuo Demari , dinosaurukset ,jotka olivat suurena tukena vaalien aikana ,jos uskaltaa nimet kirjoittaa , mm !Lipponen , Halonen , Liikanen ! Komentoisivat!


    • Anonyymi

      Juu. Kissojen kidutuksesta ei saa puhua!

      Hörhöt perSut ne vaan kissantappoja kauhistelee. Unohdetaan tämäkin, niinku oululais-norsunluurannikoinen demari-insesti-isä, demari kansanedustajan lapsen pään irtisahaaja-afgaani(?)kaveri, Demareiden huolestuttavan rasistisia kirjoituksia netissä levitellyt - ullatus! - muslimikansanedustaja, joka nyt hymyillen viettää sairaalapäiviä Suomen Kansan laskuun. Ja mitäs muita?

      Ettekö te eräät demarit osaa ollenkaan tuntea empatiaa puoluetoverianne kohtaan, joka löysi kissaemonsa elossa, nuotion hiilillä kitumassa?

      Pahat perSuthan ne vaan sydämettömyyttänne kauhistelevat. Turvat tutkittava perSuilta! Kusta päälle!

      Demari itse teki tämän aloituksen, otti asian puheeksi.

    • Anonyymi

      Ilmeisesti persut täällä sitten häröilevät. Ymmärtäisin, jos he samalla innolla kirjoittaisivat Jussi Halla-Ahon lainvastaisosta toiminnasta tai Teuvo Hakkaraisen useista oikeusjutuista. Ja onhan heillä uusiakin kansanedustajia ollut tuomiolla.

      Politiikka on yleisesti menossa huonoon suuntaan. EU-vaaleja käydään siten, että kaikki hyvä tulee EU:sta ja kaikki paha kotimaasta. Ja kukaan ei osaa selittää, mitkä asiat kuuluvat EU:lle ja mitkä kotimaahan. EU:n vallankäytön rajat ovat selvittämättä ja selittämätön.

      Tähän liittyy myös vastuu. Vastaavatko EU-maat pelkästään suoraan omaan maahansa tulleista pakolaisista vai onko vastuu yhteistä. Miten vastuu jakautuu esimerkiksi Venäjä-pakotteiden suhteen? Vastaako jokainen maa siltä osin, miten ne sattuvat maahan vaikuttamaan, vai yhteisesti.

      Jos vastuu on maakohtainen, ei tarvitse ihmetellä, miksi pakotteet eivät vaikuta kaasuputken rakentamiseen. Ja meillä vihreät, sosialistit ja kokkareet vaativat jyrkästi pakotteiden pitämistä voimassa.

      Persut katsovat tärkeämmäksi rummuttaa kissantappamisesta ja Ahtisaaren avustajasta. He siis haluavat lakaista asialliset jutut maton alle ja pitää esillä oikeuslaitoksen kautta hoidettavia juttuja.

      • Anonyymi

        Persut nyt vaan nostelevat tuota kissantappoasiaa framille siksi, että toivovat näin saavan sekoitettua pakkaa ja siten yleisön kiinnittämää yleistä huomiota pois persujen Venäjä-dilemmasta.


      • Anonyymi

        Kovin ovat vaitonaisia persut. Heidän puolustuksekseen on todettava, että he varmasti ymmärtävät paremmin kissantappamiset ja vihapuheet. Ehkä he tuntevat olevansa kuin kotonaan tuollaisten asioiden kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persut nyt vaan nostelevat tuota kissantappoasiaa framille siksi, että toivovat näin saavan sekoitettua pakkaa ja siten yleisön kiinnittämää yleistä huomiota pois persujen Venäjä-dilemmasta.

        Eipäs yritetä siirtää keskustelua pois ärkkopeen kremlin miehistä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      135
      1569
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      51
      1488
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      68
      1113
    4. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      95
      1022
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      108
      960
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      51
      848
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      85
      800
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      57
      733
    9. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      695
    10. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      676
    Aihe