Pizzerian työntekijä pahoinpidelty. Kukas sinne on kännissä mennyt porukalla mahdollisesti rasistisin perustein riehumaan?
Pahoinpitely pizzeriassa
Anonyymi
561
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No en yhtää ihmettele sillä paikan pitäjä on täysi nolla!
Ei ihan nolla voi olla, kun joku hänen ruokiaan tarttee ja maksaakin siitä. Sitä vastoin tekijän lompakossa taisi olla pelkkä nolla, kun niin riemastunut, että porukalla rasistisin aikein pahoinpidellyt työntekijän. Kuka mahtaa tämä tekijä olla, joka ilmeisesti kuvitteli harmistuneena, että kun tekijä vaan olisi kantasuomalainen niin olisi hän tyhjällä lompakolla ruokaa saanut
RASISMIA....RASIAMIA.....RAASISMIAAAA!!!! Sitähän se kaikki nykyään on. Totuus on kuitenlkin toinen. Raveista tykkäävät, kansallispukuiset mersu-miehet kävivät riehumassa. Ovat nyt pesiytymässä sotkamoon.
Ovatko ne matuja vai kenties sotuja?
Se on sillä lailla asia, tiiättekö työ maalaiset että näin se on. Hahaa. Sotkamossa tapahtuu ja rikollisuus rehottaa. Mafia ottaa kylän haltuunsa ja siinä on menoa.