TV-tenttejä seuratessa olen saattanut huomioida miten varsinkin vihreät naruttavat kansaamme.
He ovat valtavan hyväsydämisiä, mutta kun pitäisi avata oma kukkaro ja luopua jostain omasta, niin -säästö tai toimenpidekohde siirretään muualle.
Edellinen on tullut esiin varsinkin ilmastokeskustelussa.,
Helsinkihän on vihreiden valta-aluetta, mutta oletteko koskaan kuulleet, että he olisivat kohdistamassa säästöjä omaan kivihiilenkulutukseensa.
Ei, vaan sitävastoin ollaan asettamassa "lonkalta" kaikenlaisia kapuloita maaseudun asukkaille; varsinkin maataloustuottajille.
Kyllä Haavistokin kehtaa, joka käänteessä hieman sormiaan hypistellen.
Olen syvästi huolestunut
Anonyymi
1
54
Vastaukset
Juuri siksi onkin tärkeää että Keskusta tulee kuulumaan hallitukseen - kukapa muu valvoisi ettei meidän maajussien sukupuolenvaihdoseläkkeitä ja pelloltapaluukorvauksia leikata. Korvaus tukiaisia nostaessa kipeytyneestä selästä olisi myös tervetullut ja navettakin pitäisi taas maalauttaa…
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576293Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3355288Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1634985Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404784Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204020Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202526Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32308Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282147- 731912
- 2231721