SUOMI voitti Venäjän.. Jeee...
Suomi... Venäjä..
18
126
Vastaukset
- Anonyymi
Eläköön! Eläköön! Eläkööön Suomi!
- Anonyymi
Hyvä---nyrkkiä löin lyötään Suomelle .... .
- Anonyymi
Nastrovje :) https://youtu.be/2nPIeoeWmKk
Kiitos sinulle, joka linkitit tuon Raateen tien. Nyt tallensin sen tuoonne itselleni muistoksi, että muistan aina, kuinka Raateella taisteltiin.
- Anonyymi
Pahempa shokki ruotsille oli kun Etelä-Uralin Fin.team passitti tre kronorit kotimatkalle. Tämä toukokuu muistetaan svenssoneilla pitkään.
- Anonyymi
Tiesin ennen ottelua että suomi voittaa
- Anonyymi
Niinhän me kaikki...
- Anonyymi
Se joukkue voittaa, joka saa hengen ja taistelutahdon päälle. Eli ratkaisevaa ei ole NHL-pelaajien lukumäärä vaan se kumpi joukkue tahtoo enemmän voittaa.
- Anonyymi
Terkut vaa Skoonesta! Finnjävlarna di kan :)
- Anonyymi
Suomi tulee saamaan hopeistaan kunnon kanadalaisen höykytyksen. Mutta t ä s s ä tapauksessa se on kunniakas löylytys. F I N on toka. Olis ne hopeelätkät ruottillekin kelvannu.
- Anonyymi
Tellukka kirjoitti:
Tulee olemaan tuomareista kiinni kumpi voittaa.
Heillä on valtaa.:( Ruotsin tuomari oli puolueellinen Suomi - Venäjä pelissä...olikohan ottanut lahjuksia ..:/
- Anonyymi
Otin mielelläni pattaan pessimistisellä viestilläni, että Kanadan joukkue ei olisi lyötävissä.
En nähnyt finaalimatsia mutta kuulin yöradiotoimittajalta että Suomi oli siirtynyt 3-1 johtoon. Repesin riamusta
- Anonyymi
Onnea Suomen Leijonat, olipa huikean jännittävä peli!!
Pirre..alk.per.aloituksen tekija..:) Venäläiskommentaattori Balsaja Huja kertoi Suomen tsuhnajoukkueen pelanneen nelossarjatason jääkiekkoa joka oli heidän eliittipelaajilleen turhauttavan simppeliä ja väsyttävää kiekon siirtelyä paikasta toiseen.
- Anonyymi
Venäjää ei arvosteta.
Vai tunteeko muka joku muka jonkun, jonka mielestä Venäjän touhuissa olisi muka jotain arvokasta?
Niiiiiiiii-iiiiiiin....
Ei tule nimiä... ei vaan tule....
- Anonyymi
Hyvä kun Suomi voitti jääkiekossa olen siitä ylpeä---en siitä että Suomi alkaa olla venäjän alla vähän kaikessa ex paikallis radioita venäjäksi TV myös ja paljon muuta.
Totuus on aina totuus----luulen juureni ovat sieltä idästä kuin monella.- Anonyymi
Lopulta Venäjä aina sössii kaiken.
Siis..... aivan kaiken.
Joten, älä ole huolissasi, jos Venäjä mielestäsi on muka niskan päällä.
Sillä on kuitenkin oma pistoolinsa aina ohimollaan, kuin idiootilla pitääkin olla, ja aina se vetää sen ainoan kudin aina omaan päähänsä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869