Näin Ihmeellisen unen. Omistinkin ison vanhan talon, lähes kartanon. Ensin ihastuin, mutta alkoi näkyä remontin tarpeita. Ilahduin, kun laituri oli joen rannassa. Laiturin päässä oli kiva terassialue, mutta vesi olikin aivan piripintaan täynnä inhottavia limakaloja. Lähdin karkuun ja rannalla levä tarttui ja poltti varpaan.
Iso talo, laituri ja joki (epämiellyttävä)
Anonyymi
1
372
Vastaukset
Unesi kartano viestii siitä, että olet elämässäsi muutosvaiheessa ja nyt olisi aika astua uusille poluille. Unen laituri kuvaa siirtymävaihetta muutoksien kautta uuteen.
Unen limakalat kuvaavat alitajunnasta nousevia varoituksia.
Unessasi lähdit karkuun eli oivalsit, että et halua elää senkaltaista elämää, unessa levä tarttui ja poltti varpaan, kuvaa sitä, että olet valmis muutoksiin ja toteuttamaan uudet suunnitelmasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?881737- 851242
- 1101123
- 71937
- 102884
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56828- 36732
- 47731
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47671- 33663