Varkaus yllätti

Anonyymi

En ole käynyt Varkaudessa vuosiin, mutta täältä alunperin lähtöisin. Luin tätä palstaa ennen tuloani ja odotukset ei olleey korkealla.
Nyt täytyy kuitenkin kyllä sanoa, että on menty valtavasti parempaan päin, jos vertaa viime käyntiin 7 vuotta sitten. Hertunranta uusine ravintoloineen todella viihtyisä ja siisti. Toinen uusi ravintola Pirtinvirran rannalla, uusi kahvila ja vesitornin kattokin taas auki, tosi hieno juttu.
Ja on tuo vesi keskellä kaupunkia kyllä aina yhtä pysäyttävä, kun arki kuluu suurkaupungin ruuhkassa.

9

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan täällä nykyään tosiaan vaikka mitä. Harmi vaan, että ihmiset kuitenkin lähtevät pois.

    • Anonyymi

      Ei kannata välittää mitä muut ajatellee tai sanoo sinusta tai yleisistä asioista. Elä omaa elämää ja katso miltä sinusta tuntuu asua ja elää Varkaudessa. Jokainen kokee ja näkee elämän ja asiat omalla tavallaan. Varkaudessa on hyvä elää.

    • Anonyymi

      Varkaudessa on monet asiat menneet eteenpäin - sitten siitä kun muutit pois !
      Ei välttämättä sen takia että olet muuttanut - mutta monet muutkin ovat huomanneet että on itsestä kiinni miten kohtelee toisia ja miten odottaa että toiset kohtelevat sinua !

      • Anonyymi

        Täyttä Demarit skeidaa, suoraan DemariBemarista


    • Anonyymi

      ei tänn kannata tulla, kriisikunta kohta, tehas katkuaa, naapurit kyttää, paskaa puhutaan, mutta selän takana, voihan pakana.

      • Anonyymi

        Kuka sinunkin selkäsi takana muka pashaa puhuu ?


    • Anonyymi

      Ihmetyttää missä vekarat tapahtumista. Useammalla paikalla käydessämme, kertoivat ihmetelleensä lasten vähyyttä.
      Onko kaupungista lapsiperheet muuttaneet pois?

    • Anonyymi

      puumala

    • Anonyymi

      leuuuuu

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      102
      6558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      87
      4987
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      107
      3238
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      31
      3098
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2285
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1656
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1281
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1242
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1146
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      924
    Aihe