Kasteen toimittavat synnittömät saarnaajat.
Miksi lapsi kuitenkin liitetään heti parjattuun Kirkkoomme???
(Saarnaajien vihkimät parit, voiko muuttaa yhteen sen jälkeen vai vasta Maistraatin toimituksen jälkeen? kysyy epätietoinen)
Miksi kuolleet halutaan ehdottomasti haudata Siunatun Kirkkomaan multiin ???
parjatun Kirkon viereen???
Minulle paikka on pyhä, sinne ovat
kaikki minunkin omaiseni on haudattu.
Sinne on haluttu haudata myös maatamme puolustaneet vainajat.
Miksi näin ?
16
53
Vastaukset
- Anonyymi
Ruotsalaisten Neuvo ei ymmärtänyt Suomen kirkkoa ja koko yhteiskuntaa.
Siinä syy.
Säälittää liian kuuliaiset suomalaiset.- Anonyymi
Suomi on joutunut sotimaan Isänmaansa ja Uskonnonvapauden puolesta.
Ja aina ennen on sanottu saarnaajiemne suulla; niin kauan kuin kirkonkellot soivat kalliissa Suomen maassa, meillä on uskonnonvapaus.
Olkaamme Kiitollisia siitä.
Tätä eivät ruotsalaiset tule koskaan ymmärtämään.
- Anonyymi
Mitään Pyhää maata ei ole ainakaan tässä maassa!
Lukekaa sen verran Raamattua että näette mitä Jumala sanoi maasta!
mutta kun taikausko ja tunnelukot pitävät silmät suljettuna niin tuloksena on tekstejä kuten yllä luemme.- Anonyymi
padasjoenukko kirjoitti:
Kyllä minä pidän siunatun maan pyhänä!
Kuten Hautausmaan joka on siunattu.
-Rituaalit rituaalit
Sinä ja sinun taikauskosi. Häpeä!
- Anonyymi
HALOO! JUNA MENI JO.
- Anonyymi
Siunattu kirkkomaa on siinä pyhä, kuin siunattu pyhä rukoushuonekin, jota monet saarnaajat ovat kutsuneet pyhäksi paikaksi.
- Anonyymi
Pitää vähän miettiä mikä on erotettu Jumalan käyttöön, ja mitä pyhä paikka tarkoittaa.
- Anonyymi
En liittänyt lastani kirkkoon. Maa ei ole pyhä, ja yhteen heti kun on Jumalan edessä vihitty.....
Kun kuuluu kirkkoon niin voi siellä vihkiä .
Muutoin on mentävä maistraattiin, kuten
maailman ihmiset ennen?
Ei se siitä parane, vaikka saarnaaja vielä
tekisi omat löpinänsä.
-- Anonyymi
padasjoenukko kirjoitti:
Kun kuuluu kirkkoon niin voi siellä vihkiä .
Muutoin on mentävä maistraattiin, kuten
maailman ihmiset ennen?
Ei se siitä parane, vaikka saarnaaja vielä
tekisi omat löpinänsä.
-pääsetköhän koskaan irti tuosta kirkkotaikuudestasi!
Jumalan edessä luterilainen kirkko on plusmiinus nolla, eli ei mitään merkitystä. Kaiken ratkaisee ihmisen ja Jumalan välinen suhde ja siihen ei mikään kirkko ann amitään lisää. - Anonyymi
padasjoenukko kirjoitti:
Kun kuuluu kirkkoon niin voi siellä vihkiä .
Muutoin on mentävä maistraattiin, kuten
maailman ihmiset ennen?
Ei se siitä parane, vaikka saarnaaja vielä
tekisi omat löpinänsä.
-Kamalat ovat kirjoituksesi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kamalat ovat kirjoituksesi
Mutta , totta se lienee.
Anonyymi kirjoitti:
pääsetköhän koskaan irti tuosta kirkkotaikuudestasi!
Jumalan edessä luterilainen kirkko on plusmiinus nolla, eli ei mitään merkitystä. Kaiken ratkaisee ihmisen ja Jumalan välinen suhde ja siihen ei mikään kirkko ann amitään lisää.Luuletko sinä ihan oikeasti olevasi Jumala? Sinun eteesikö Lutherin olisi pitänyt polvistua ja hyljätä Jumalan sana?
Kyllä olet hävyttömän härski tyyppi, päivästä toiseen pilkkaamassa ja ilvehtimässä Jeesukseen uskovia. Häpeä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045281Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17610821Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok02850Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321485
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261470