Tulin sanomaan, että on ollut enteitä siitä, että meistä tulee pari. Tämä siitäkin huolimatta, että yrität jarrutella. Vastaan haraaminen ei nyt toimi. Entäs jos näin on tarkoitettu?
Ilmassa ollut merkkejä
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kerro niistä?
En minä mitään jarruttele, olen vaan ollut väskä tänään, kun nukuin niin huonosti viime yönä. Epäilin vain, että mikä on sinun kannaltasi parempi, en minä mitään lopullisesti hannannut vastaan.
Nii, nii, mutta kun sinun pitäisi laittaa itsesi likoon.
Se on aivan mahdollista. Enhän minä sitä ajatusta vastaan ole koskaan ollut.
Kukahan näitä laittaa? Kukaan ei voi tietää kuka on ja kelle tarkoitettu.
Mitäköhän enteitä? Enkö ole onnistunut piilottamaan ihastumistani?
Miksi tahtoisit musta enemmän kuin ystävän? Mitä näet minussa? On mullakin ollut helliä ajatuksia.
Näen hellyyden, kumppanin, kiinnostavuuden, halujen kohteen, kaverin. Siksi haluaisin enemmän.
Kauniita sanoja jollekin. Ehkei kuitenkaan mulle tämä. Mulla on helliä ajatuksia kyllä hänestä. Mutta hän tietää miksi jarruttelen. Näen kyllä kaikkea kuvailemaasi myös.
Ei haittaa vaikka jarruttelet ehkä hyvä niin tässä tilanteessa mutta voidaanko puhua näistä asioista kasvotusten?
Pitäisi kai. Miten se voikaan olla niin vaikeaa? Mistä tilanteesta puhut? Emme taida kuitenkaan olla toistemme "kohteet".
Hieman kyllä pelottavat enteet ilmassa ainakin erään henkilön suhteen. Mitä tästä sattumuksesta voikaan vielä seurata.
Milloin tapasitte viimeksi?