Ystävän neuvo rodun ihmisille..

Anonyymi

Niin kauan kun osallistutte "erään" kasvattajan seinällä tapahtuviin loan heittoihin, olette vaaravyöhykkeellä joutua loan heiton kohteeksi. Ihan vain ystävän neuvona, antakaa sen huppanan sekoilla höpö juttuineen yksinään, mikäli siis toivotte rauhaa elämäänne.

6

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En kyllä näe, " loanheittäjän " sivuilla olisi julkisesti mitään. Se mitä siellä on, mahtaa olla tasan niille joille on onnistunut myymään sen oman juttunsa ja väitteensä. Niille, jotka uskovat, kun kuka vaan väittää jotain. Niitähän on aina.

      Jos kiusaa, pitää kestää se, asioista puhutaan niiden oikeilla nimillä. Yhden tai muutaman ihmisen ei voida antaa pilata ilmapiiriä vuosikymmeniksi. Yksi tai muutama ei omista koko rotua.

    • Anonyymi

      Mielestäni myös se on kiusaamista että osallistuu kiusaajan mukana tähän hommaan.. Ei julkisena olekaan, näen kyllä kaiken ja nimet jotka mukana sekoilee. Harmi kun lähdetään mukaan tälläiseen ..
      Mielestäni tässä ei ole kyseessä 1-3 ihmistä jotka koko rotua häiritsee, on vain yksi joka pyörittää haukkumarinkiä seinällään..

      • Anonyymi

        Tuliko hätä, kun alettiin puhua asiat suoraan niiden oikeilla nimillä? Niistä "vauvapalstoille" syydetyistä solvauksista päätellen tuli hätä käteen ...

        Säälittää.


    • Anonyymi

      Osallistukaa ihmeessä. Mutta muistakaa, sitä saa mitä tilaa. Osallistumalla olet osallinen.

    • Anonyymi

      Onko se M jos riehumassa vauvapalstoilaki?

    • Anonyymi

      Livo mua J, Livo mua 😍

      Ter kuin, olen rakastunut, ja vain sinun, oma puluni 😍

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3986
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1899
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1364
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1296
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1185
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1041
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      951
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      333
      914
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      911
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      892
    Aihe