Kirkkoherra.

Miksi kepulaiset haluavat muslimin kiekkoherraksi Iisalmeen? Eikö sininen väri enää miellyttänyt.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Siksi tietenkin, kun lestadiolaiset eivät pitäneet heidän puoliaan. Hävisivät vaalit.

Äänestä

Kaikki kepulistit tuskin ovat sataprosenttisen syntisiä, vaikka synti on sataprosenttisen kepulia. Synneistä ei noin vaan erota.

Äänestä
  • Kaikki persut ovat hyvin älykkäitä, sivistyneitä ja heillä on korkea moraali.

    Äänestä

Kenet ne haluaa?

Äänestä
  • Valinta pitää ohjata seurakunnan jäsenten päätettäväksi. Neuvostossa istuu niin paljon suursyntisiä, että niiden määrää ei siunaa edes heidän mielitietty kirkkoherra. Valta kuuluu kansalle, tässäkin asiassa, eikä kepuleille.

    Äänestä

Jumala: älä anna väärien profeettojen pettää itseäsi.

Äänestä

”Kiekkoherraksi”. Eikö nyt jääkiekkokausi ole jo ohi? Vai onko peruskoulu jäänyt käymättä?

Äänestä
  • Kiekkoherrat antavat alaikaisten olla rauhassa, kirkkoherrojen toiminta lienee kyseenalaista?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi kepulaiset haluavat muslimin kiekkoherraksi Iisalmeen? Eikö sininen väri enää miellyttänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu