Sä oot tärkeä ja rakas. Oon vähän huolissani susta, vaikka tiedän, että selviät mistä tahansa. 💌
M-naiselle
25
<50
Vastaukset
- Anonyymi
S koita pärjätä elämässäsi sairautesi kera. Hyvää yötä!
- Anonyymi
Kuka S?
- Anonyymi
Ei ainakaan tämä S ketään ämmää ikävöi. Eikä mulla mitään sairauttakaan ole.
- Anonyymi
ei se simo sua halua vaik niin luulet!
- Anonyymi
Pitääkö aina olla noin ilkeä? Minulla ei ole sairauksia eikä muitakaan ongelmia. Olet tainnut ymmärtää ystävällisyyteni väärin jos luulet minun sinulle täällä kirjoittelevan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitääkö aina olla noin ilkeä? Minulla ei ole sairauksia eikä muitakaan ongelmia. Olet tainnut ymmärtää ystävällisyyteni väärin jos luulet minun sinulle täällä kirjoittelevan.
Älkää välittäkö :) vuodesta toiseen täällä joku S-miestä haukkuva on pyörinyt. Varmaan saanut vain selkää eikä pääse yli :P
- Anonyymi
Hyvää huomenta sullekkin.
- Anonyymi
Miten ihmeessä näitä on aina täällä ku nähdään yöelämässä? Tämä just sulle M-nainen!
- Anonyymi
Miksi huolissaan?
- Anonyymi
Mustasukkaisuudesta sairastunut S se vain täällä kirjoittelee ja yrittää sotkea ihmisten suhteita, se on hänen perussairautensa.
- Anonyymi
Ihana tietää, että joku jossain välittää. Hyvää helatorstaita.
- Anonyymi
Tuskin hän olisi minusta huolissaan mutta vastaanpa kuitenkin.
Ja sitten muualle.
En ole huomannut olevani hänelle mitään, käytöksensä perusteella.
Enkä tiedä sitäkään miksi olisi huolissaan.
Ei ole tänne asti tullut viitteitä sellaisesta.
Mutta se on totta että selviän kyllä mistä tahansa.
Tasan vuosi sitten sattui, kovasti.
On sattunut siitä asti.
Mutta kuukausi kuukaudelta vähemmän.
Vielä on matkaa kivuttomuuteen jos sellaista tilaa enää tuleekaan.
Mutta - olen oppinut kävelemään uudelleen, normaalisti.
Tämän vuoden aikana.
Monesti olisin halunnut asiasta vaihtaa ajatuksia ja jutella mutta ne pienet yritykset saivat niin rajun vastauksen että lopetin.
En kuitenkaan silloinkaan kerjännyt huomiota vaikka niin minulle vastattiin.
Meillä ei ollut / ole enää sellaista yhteyttä mitä joskus oli.
Kaikesta huolimatta aurinkoa hänelle tähän päivään.- Anonyymi
Mahdoitkohan olla kolarissa.
- Anonyymi
Joskus voi käydä myös niin, että joku haluaa tulla kovasti joidenkin yhteydenpidon väliin. Joskus jopa niin paljon, että lähtee toimiin, jotka eivät ole laillisia. Minulle on käynyt niin, ja vaikka kuinka olen taistellut sitä vastaan, niin jotkut ihmiset ovat sillä tavoin vaikuttavassa asemassa, että pystyvät tuollaista tekemään.
Siksi on tarpeellista hoitaa asioitaan kasvotusten rehellisesti, sillä silloin siihen ei pääse kukaan väliin.
Se on myös yksi syy siihen, miksi olen koko ajan inhonnut tällaista viestittelyä. Syyt siihen ryhtymiseen ovat hämärtyneet vuosien saatossa ja jotain merkityksellistäkin on varmasti tapahtunut. Silti se on maksanut minulle kalliin hinnan, enkä todellakaan voi suositella kenellekään samaa.
- Anonyymi
Jos joku on oikeasti tärkeä, niin silloin haluaa kulkea oikeasti hänen rinnallaan. Ei vain kirjoitella anonyymejä viestejä, jotka eivät paina mitään missään mittapuntarissa. Jos joku on oikeasti tärkeä, niin huoli näkyy jollain konkreettisella tavalla, ei tyhjinä kirjoituksina.
Se, että toinen selviää mistä vain on luultavasti ainoa vaihtoehto. Jos ei selviä, niin muuttuuko anonyymi huoli syyllisyydentunnoksi siitä, että ei tehnyt mitään, vai unohuuko pois kuin mitään ei olisi koskaan ollutkaan.
Tyhjänpäiväistä tällainen huoli, ei todellista. - Anonyymi
Minä kyllä pärjään. Ei tarvitse olla huollissaan. Minä selviän mistä vaan. Sä kyllä tiedät sen. Jos olet hän.
- Anonyymi
Kiitos terkuista. Ei sitä tiedä vaikka olosi heila jo helluntaina.
- Anonyymi
Oliko tämä aloitus naiselta vai mieheltä? Todellakin voisit kertoa tuon minulle suoraan, kun nähdään. Sovitaanko niin?
- Anonyymi
Tässä viestiketjussa on viestejä J-, H-, K- ja T- miehille. Naiselta, jota ette auttaneet. Kiitos.
Miettikääpä omaa miehen olemustanne ja ennenkaikkea sitä, mikä siinä voisi olla toisella tavalla.- Anonyymi
Onpas sulla monta kaivattua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onpas sulla monta kaivattua.
Ovat vain henkilöitä, jotka olisivat voineet tehdä jotain. Valitsivat toisin.
- Anonyymi
Jos oikeasti välität, niin ottanet yhteyttä..
- Anonyymi
Ihanaa tietää, että olen ollut ajatuksissasi.
- Anonyymi
Tämmösellä viestilläkö se tärkeys menee perille ja toteen osoitetuksi. Mitään tekoja ei tarvita?
- Anonyymi
Ihana M-nainen istuu kahvilassa. Missä viivyt mies? Kaipaavan aika on pitkä🐢
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1063021Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582128IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632092Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al421782- 1471464
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241006- 100896
- 50764
- 78744
- 56729