Oma isäni, veljeni ja mieheni ovat kaikki yli 185 senttisiä. Ensimmäisestä pojastani kasvoi 190 senttinen josta olen ylpeä. Ei ole mitään komeampaa kuin pitkä mies.
Toinen poikani jäi 175 senttiin ja hän tuottaa häpeää meille kaikille. Olenhan minäkin naisena 178 senttinen. Hän on muuten normaali mutta poikkeava pituus ei oikein istu meidän perheeseen. Hän näyttää aivan kääpiöltä kun on veljensä ja mieheni seurassa jotka myös nälvivät häntä tästä. Häntä on alkanut häiritsemään asiasta sanominen mutta eniten haittaa se että häpeä jota tunnen on suunnaton. En kehtaa näyttäytyä hänen seurassaan koka haluaisin vain vajota maan alle ja useat yöt menee valvoessa. Poikaansa pitäisi voida rakastaa mutta en vain kykene siihen.
Mitä pitäisi tehdä?
Häpeän poikani pituutta
24
1194
Vastaukset
- Anonyymi
Provo!
- Anonyymi
Ei ole. Poikaansa pitää voida rakastaa
- Anonyymi
Taitaa olla niin että kannattaa katsoa peiliin, onko joku pituus niin tärkeä kun maailma on täynnä vakavia sairauksia , häpeäisin sinuna kyllä itseäni. Jos pituus on ainoa ongelma joita on, niin helkkarin helppoa on vielä miten sitten kun tulee vakavampia huolenaiheita.
- Anonyymi
Toivon että tämä on keksitty juttu ettei kenenkään äiti olisi noin .......i.
Itseäsi sinun kuuluisi hävetä kun ajattelet noin ja annat muiden nälviä poikaasi. - Anonyymi
Häpeää omaa lastaan.
- Anonyymi
Ihan on sun oma vika, et syönyt vaadittavia ruokaaineksia ollessasi raskaana, myös ottamasi lääkkeet vaikuttivat lyhytkasvuisuuteen. Häpeä sinä kurja nainen.
- Anonyymi
Varmaan kuitenkin älyä huomattavasti enemmän kuin muilla perheenjäsenillä yhteensä.
- Anonyymi
You wish
Sinulla on ongelma. Ei pojallasi. Tosin karttamalla hänen seuraa ja muiden miesten laukomat mielipiteet saavat häpeän tarttumaan häneen.
Lyhyt mies ei saa naista, ei pääse naimisiin. Miksi siis yrittää.
Jos tuollaisessa menossa varttuu aikuiseksi niin saat olla onnellinen jos poikasi valmistuu edes peruskoulusta kun on niin lyhyt.Jokainen on erilainen.
Opi rakastamaan häntä sellaisenaan kuin on..
Provo kenties?- Anonyymi
190 cm pojalla 175 cm pojalla on eri isä siitä se johtuu.
- Anonyymi
Olet mies itse lyhyt nähtävästi. Haet vastauksia miten sinuun suhtaudutaan. Minua ei ainakaan pituus haittaa.🧐
- Anonyymi
Kuulostat idiootilta.
- Anonyymi
Pituudella ei ole mitään tekemistä sen kanssa, mihin ihminen on menossa tai mitä ihmisestä lopulta tulee. https://fi.wikipedia.org/wiki/Peter_Dinklage
- Anonyymi
Aloittaja olet sairas ainut jonka pitäisi hävetä olet sinä itse ja vieläkö äidiksi itseäsi sanot. Lapsien pituudella ei ole mitään väliä tämä on selvä provo. Jos todella kiusaatte häntä sillä asialla olette koko sakki sairaita. Säälin poikaanne jolla on tuollainen pethe.
- Anonyymi
175 cm pitää viedä kasvatuslaitokseen.
- Anonyymi
Älkää viitsikö vastailla. Täällä kirjoittelee säännöllisesti joku mt-ongelmainen mies, jolla on joku kompleksi pituudestaan. Välillä esiintyy itse 172 tai 175 senttisenä miehenä, ja kyselee mitä naiset ajattelee hänen lyhyydestään, ja nyt viime aikoina hän on täyttänyt palstoja näillä saman tyyppisillä "häpeän lyhyttä miestä"-viesteillä. Ihan sama mitä sille vastaa, koska mikään vastaus ei auta, vaan jankkaus jatkuu. Oikeaa terapiaa se on ilmeisesti vailla, mutta ei näköjään osaa semmoiseen hakeutua. Ihan helvetin rasittava tyyppi. :(
- Anonyymi
Just hyvä pituus miehelle, sinä aloittaja sen sijaan olet naiseksi liian pitkä. Olet kuin joku hirvi. Miehet tykkää alle 170 cm naisista, ja jos mies on 175cm, niin se on just sopiva pituus miehelle.
- Anonyymi
Tapit tykkää tappeista.
- Anonyymi
Mene hoitoon...…!!!!!!
- Anonyymi
Kerro lapsen oikea isä.
- Anonyymi
Hakeudu mielisairaalaan.
- Anonyymi
Oletko arjalaista rotua?
- Anonyymi
trolli
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979