Moi, suunnittelen lamictalin lopetusta ja kysyisin miten muilla on tämä mennyt? Syön 200mg päivässä tätä eikä muuta lääkettä ollut. Syy miksi lopetusta mietin on se, että minulle on tullut aivovamma jonka jälkeen on diagnosoitu määrittämätön 2 suuntainen mielialahäiriö. Nyt ei kuitenkaan tiedetä onko minulla sittenkään tuota 2 suuntaista koska aivovamma aiheuttaa samantyyppisiä oireita. Masennusta minulla on ollut jo ennen tapaturmaa. Ei kuitenkaan lääkityksen osalta kuin muutama pieni kokeilu. Psykiatri ei halua minun lopettavan lääkitystä, aivovamma lääkäri antoi ymmärtää että ajatukseni on hyvä mutta ei tietty voinut suositella sen kummemmin tätä. Itse olen kyllästynyt miettimään tätä ja haluan tietää mitä oireita minulla oikeasti on ilman lääkettä.
Lamictalia lopetus
Anonyymi
3
238
Vastaukset
- Anonyymi
"Lääke" pois. Aivovammaa ei niillä paranneta. Ehk jopa pahennetaan.
- Anonyymi
Eihän sitä voi tietää mitä oireita saat lopettamisesta. Jos siis saat siitä edes oireita. Lopetat ja katsot miten käy.
- Anonyymi
kun se ruotsalaisten kone putosi, putosin minäkin. Ihan vitun siisti juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain22711526Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13610908Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356248Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2075099Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1433550- 1733499
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402373Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3171917Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101758Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161654