Todella huolestuttaa kun koulu lopuu ja lapset joutuvat palaamaan hometaloihin koko pitkäksi kesälomaksi. Miten he mahtavat kesä pärjätä, toivotaan että tulee kuva kesä jotta voivat olla ulkona paljon.
Kuka pelastaisi Äidin kullannuput hometaloilta
8
164
Vastaukset
- Anonyymi
Tai syntymättömän lapsen nikotiiniltä
- Anonyymi
Todella sairasta huumoria, jos sitä sillä kutsutte. Teillä ei toivottavasti ole lapsia, tai ette ainakaa välitä heidän terveydestä jos niitä on suotu. Kukaan tuskin pystyy kiistämään, ettei tuo koulu ole hometalo. Tai jos pystytte, niin lyökää toki faktat pöytään.
- Anonyymi
Miten nikotiini mahtaa vaikuttaa lapsiin? Tai vielä syntymättömiin?
- Anonyymi
Asbesti, radon ja tupakansavu aiheuttavat syöpää, mutta homeen, huonon ilmastoinnin ja pölyn ei ole todettu aiheuttaneen mitään vakavia ja pysyviä sairauksia.
Onkohan turhamaista hysteriaa ja vouhotusta tuon homeen kanssa? - Anonyymi
Apua apua. Koulut loppuu ja nuo kelvottomat tyhjäntoimittajat saapuvat jälleen notkumaan ostareille ja kioskeille aikuisten ihmisten riesaksi. Pitäisi kehittää jonkinlainen keskitysleiri näille siksi aikaa kunnes koulut jälleen alkavat. Näin olisi kaikkien elämä mukavampaa ja rauhallisempaa.
- Anonyymi
Ei huonoon sisäilmaan, homeenhajuun tai pölyyn ole kukaan kuollut. Sen sijaan radon, asbesti ja tupakansavu aiheuttavat syöpää, johon kuolee.
- Anonyymi
Juu ja altistaa myös syntymättömän lapsen äidin kova tupakointi, tutkittua juttua!
- Anonyymi
Niinpä, kun ajattelee, että äidit odotusaikana (ja imetysaiskana) vetää kessua niin että toisella sytyttää toisen, niin mikä silloin on syyllinen lasten oireisiin. Eikä tietokoneiden lätkytyskään tenavilla myöhään iltaan/yöhön heidänkään väsymysoireitaan vähennä. Ravinnon määrä ja laatukin olisi syytä tarkistaa, mitä mussutetaan, jos pennut ei pysty juoksemaan lainkaan lihavuudeltaan niin, mikä se yleisvointi on. Näin noin niinkuin sivusta seuranneena..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.623772Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883149Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin802378Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141620Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m681375- 891223
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä401151Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11011Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55995- 47972