Tuossa nähdään mihin auton älytön ruostuminen ja alunperinkin liian heikon materiaalin käyttö kelvottomien ajo-ominaisuuksien ohella johtaa.
Pelastuslaitoksen mukaan Toyota-merkkinen maastoauto oli toistaiseksi tuntemattomasta syystä ajautunut tien oikealle puolelle ojaan. Törmäys oli sen verran raju, että auto katkesi keskeltä kahtia. Tieosuudella jossa onnettomuus tapahtui on kahdeksankympin rajoitus.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006127673.html
Ruosteinen Toyota maasturi katkesi pjaanajossa
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Peltilaatikko katkeaa keskeltä turvallisuus syistä?
- Anonyymi
Ettei vaan olisi katkennut jo ennen kolaria ja siksi ajautunut väärälle kaistalla?
- Anonyymi
Hiluxissa on samantapainen runko kuin Tacomassa. Ruostuu poikki jos ei heti uutena ruostesuojata kunnolla.
Tuossa Nurmijärven tapauksessa on varmuudella ollut kyse ruostumisen heikentämästä rungosta. Terve Hiluxin runko ei taatusti katkea ulosajossa.- Anonyymi
Toyota uskovaisten mielestä Tojot ei ruostu ja ajo-ominaisuudet on vertaansa vailla. Tuota ei nyt ole ilmeisesti pesty järvivedellä, kun kerran noin pääsi käymään?
- Anonyymi
Mutta ero Tojotaan on, että tuo ei ole katkennut ja on pysynyt tiellä.
- Anonyymi
Toyota on kaikista ruostuvin ja heikoin auto. Siitä on tässäkin tapauksessa kiistattomia todisteita.
1. kerran kuulee Hiluxia sanottavan maasturiksi, lava-auto tai Pickup lienee oikeampi ilmaisu.
- Anonyymi
Muovipuskureilla on hyvä peittää ja myydä vähävikainen TOYOTA
https://www.youtube.com/watch?v=mIeIf89e_30 - Anonyymi
Tässä on sitä todellista japanilaista "laatua". Kyllä konserni tuotteet ovat parhaita!
- Anonyymi
Kun tojotan ruostumisesta on puhe terot kääntää asian katsastustilastoihin eivät kestä tosiasioita kun pik uppi katkeaa ruosteen takia poikki palkintopalli sijoitus tuokin..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24345306Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy18510838Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 331563
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500