Muutin vasta poikaystävästäni erottua uuteen paikkaan mikä näyttää rauhalliselta ja onkin erittäin mukava asua.Asun 2kerroksisessa rivitalossa,mutta ongelma on se että viereisen seinän takana asuu helvetti.Naapurini ovat n.40 vuotiaita mies ja nainen,mutta he olettavat että kun nyt muutin siihen pitää kaikkien rivitalo asukkien olla yhtä perhettä heti kun muutin he kertoivat että sitten kesällä paistamme makkaraa ja juomme olutta tossa nuotio paikalla sinun terassisi luona eli kesällä ei omaa rauhaa ole.He ryyppäävät joka viikon loppu ja itse olen työssä missä myös v.loppuisin on töitä,he kuuntelevat teini poppia täysillä ja laulavat, ja kaiken lisäksi meillä on ohuet seinät.Naimista kuuluu suunnilleen ympäri vuorokauden ja myös kaikki riidat pitää kuuluttaa koko naapuristolle.Ja kaiken lisäksi tämä naapurin akka on aivan helvetin mustasukkanen miehestään ja pitää minua uhkana.Heti muuttoni jälkeen olen huomannut että naapurin akka on leikannut hiuksensa samalla lailla ja vielä värjännyt saman väriseksi..Tämä on jo pari kertaa tullut huutamaan ovelleni mustasukkaisena vaikken edes puhu tämän miehelle..?Hermot menee aivan täysin,en tiedä mistä hyvästä saan aina tällaiset naapurit..=)hohhoijaa..Neuvoja?
Myös minun naapurini ovat ärsyttäviä..!
(N)
61743
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kun se seuraavan kerran tulee ovellesi hutamaan kerro rauhalisesti sille olevasi Lesbo! Hymyile kauniisti ja tartu sitä käteen.....vedä sisälle päin ja kuiskaa matalalla hijaisella äänellä: tulethan leikimään kanssasi.
Sano sille näin että "luuletsä oikeasti että oon kiinnostunut jostain venähtäneestä 45-vuotiaasta äijästä, jolla ei kohta enää seiso, ainakaan sun asenteestas päätellen?"
Noin mä tekisin.
ja vielä mitä. sanot et olit sen ukon kaa sängyssä, mut a: sillä ei seisonu b: se tuli jo c: haukku akkaansa d: imitoi akkaansa sängyssä e: oli vitun huono f: rupesit nauramaan sen kalulle g: mahalle h: alusvatteille i: nauramaan kun ehdotit perspanoja, mut se kieltäyty koska ei oo moista ennen kokeillu j: se kehui sun karvatonta, koska akalla on ruma amazon... k: joku saa jatkaa ;)
Kuules nyt senkin heh: D ei 45 v äijässä ole muuta venähtänyttä kuin mulkku. Ja sekin vain kiihkeän sexielämän seurausta kun jotkut ovat sitä niin kiihkeästi imeneet,ja hyvin tuntuu vielä 20 vuotiaillekkin kelpaavan,senkin kateellinen vanhapiika.
Sinuna katselisin jo muita asuntoja sillä silmällä ennen kuin leimahtaa vielä hullummaksi. Tuskin on sellasta porukkaa, joka rauhottuu ajan myötä. Kuulostaa vaan menevän pahempaan suuntaan.
Pelastautukoon ken voi... : \
Ryhdy ylenpalttisen ystävälliseksi heille. Ole ylitsevuotavan siirappinen, kysele kovien äänten perusteella mitä elokuvaa he katsoivat viime yönä, kun et löytänyt millään samaa omasta televisiostasi. Ole kuin olisit löytänyt paikkasi maailmassa heidät tavattuaan. Tunkeudu keskusteluasteella heidän yksityiselämäänsä - lähimmäisen rakkaudestahan sen vain teet. Olet itse aurinko. Pyydät heitäkin silmät loistaen yhdessä hengellisiin kokouksiin ja herätysjuhlille. Hanki jostain uskonnollisia lehtiä, mitä voit hänelle hymyillen ojentaa. Eipä aikaakaan ja saatte olla rauhassa poikaystävänne kanssa. Trust me.