Vappusatanen oli oli iskeä satasella suonta eläkeläisiltä bensan ja muilla korotuksilla.Lisätä elättimamutulvaa köyhien piikkiin. Aseita ylihintaan posketomasti.Miksi polttaa rahaa sotaharjoituksiin laajasti?
Antin unelmat toteutu.
Anonyymi
760
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Koulutukseen, koulutukseen, koulutukseen. Tulokset kolmenkymmenen vuoden päästä? Helppoa luvata. Mitä tehdään nyt?
Vappu satanen ? Onkin 50€. Ja alle 1000 € saaville ,miten još eläke on 1001€ ?
Eläkeläinen autoilee , asuu omakotitalossa ,lämpöä öljyllä , pitää ottaa siivous apua ja mahdollista muuta palvelua ,esim remontointia!
Polttoaineet nousee niin autoilusta kuin lämmityksessä!
Kotitalous vähennys pienenee! Sekä remonttien työ osuus vähennys osin poistuu!
Jos vielä jopa tupakoi ja joskus käyttää Alkon tuotteita ,maksaa enemmän !
Eli jos alle tuhat tai yli saava eläkeläinen toimii noiden mukaisesti on menot lisääntymässä jopa satasia ,eli Rinteen hallitus petti ,etenkin demareita äänestäneistä !
Kun tähän vielä lisätään Lipposen indeksi leikkaus ,jonka Kimmo Kiljunen lupaili korjata ,nyt siitä ei puhuta mitään , sekä nuo polttoaine nousut korottaa ruuan ja asumisen hintaa!
Persut ovat kiitettävästi elvyttäneet tämän vanhan karjalaisen itkijäeukko-perinteen.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Itkuvirsi
Itkuvirret on jaettu neljään päälajiin: kuolinitkut, hääitkut, sotaanlähtöitkut sekä tilapäisitkut.
Ja nyt tämä persujen speciaali: katkera ja loppumaton oppositioitku.
Antti rupes mättää hiililapiolla demujen ääniä persuille..
Parempi itkuvirsi , kuin taistolais laulua " sorron yöstä" tai muuta " viimeinen taisto" marssi laulua kansainvälistä ideologiaa ei kestä kukaan ( perus ) Suomalainen!
Itkuvirsissä on muuten paljon asiaa kannattaa kuunnella ,jopa sivistyä!
Antti iski eläkeläisen suonta. Polttoainekorotus,elättimamulaumat,vuokrat nousee,asuminen.
Kaikki+demari+toimet+tulevassa+hallituksessa+sataa+perussuomalaisille+!
Nyt+tuo+Timo+Harakka+,oli+viimeinen+vitsi+!
Uusin+Gallup+taas+kertoo+mikä+puolue+on+Suomen+kansan+suosikki+!
Ennustus+kohta+Perussuomalaiset+yli+20++%+kannatus++,++SDP+n+alle+15.+%++ja+Keskusta+hädin+tuskin+yli+10++%+,++sekä+vasemisto+puolue+ja+RKP++n+3+%++,tee+sitten+hallitus+työtä!
Jo+nyt+vaikeuksia+saada+ministereitä+,+mm+Lindman+kieltäytyi+ja+Li+Andersson+sekoili+aktiivi+mallin+kanssa+,sekä+tuo+pakko+ruotsi+,saa+tulevat+nuoret+äänestäjät+siirtymää+joko+kokoomuksen+tai+Perussuomalaisia+äänestäjien+joukkoon!