Pitäisi saada kunnollinen äärioikeistohallitus ja 1930-luvun meininki päälle. Silloin pidettiin vasurit kurissa.
Vasemmistohallitus tekee nuorten elämän vaikeaksi!
11
53
Vastaukset
Helppoa kuin heinänteko: ensi eduskuntavaalien edellä persujen pitää vain uhota ja öyhöttää somessa kaksin verroin kovemmalla äänellä!
- Anonyymi
Pääasia, että rauta penkistä nousee ja saa kadulla tapella.
- Anonyymi
Suostuskos se suuri MESTARI perustaan keskitysleirejä, että saatas 82,5 % suomalaisista suljettua yhteiskunnasta pois. Sillonhan päästäs kommunisteista, joita Suomi on pullollaan. Jäis vaan herrarotu arjalaiseen tapaan.
- Anonyymi
30-luvun Saksassa nuoret voimistelivat kuin sotilaat ja olivat terveitä, sekä fyysisesti että psyykkisesti.
PS-puolueen opintouudistus sisältää voimistelua ja Scriptan lukemista.- Anonyymi
Jussijugend Suomeen. Ellei Jussia syrjäytetä jo kesäkuun puoluekokouksessa. Leena Meri jo hinkuu vähintään ekaksi varapuheenjohtajaksi. Leena on sentään mies Jussiin verrattuna, Lakimies nimittäin, jota ei tönitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jussijugend Suomeen. Ellei Jussia syrjäytetä jo kesäkuun puoluekokouksessa. Leena Meri jo hinkuu vähintään ekaksi varapuheenjohtajaksi. Leena on sentään mies Jussiin verrattuna, Lakimies nimittäin, jota ei tönitä.
Olisihan se historiallista, jos persuissa olisi naispuheenjohtaja. Nyt siellä on vain tuollainen hieman neitimäinen miessivari.
- Anonyymi
Perussuomalaisille on mahdotonta lukea mitään, kun ne eivät sitä osaa.
- Anonyymi
edellinen porvarihallitus vei opiskelioilta opet, , tiijä täsät nykyisestä mitä vie , jospa tuo
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94934
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54888Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141718- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86477Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467