Mikseiköhän kunnan kokouksia voida videoida jatkossakin? Tänään 3.6.2019 esitetty kunnanvaltuuston kokous oli erittäin hyvä, kun esitettiin livenä. Asiasta vaan olisi voinut tiedottaa hyvissä ajoin. Varmasti jäi monelta katselematta.
Vastaukset 10
- Anonyymi
Oisko syynä se että jos asia kiinnostaa voi mennä paikanpäälle katsomaan
- Anonyymi
Ainakin varmistui itselle, ketä jatkossa itse haluan kunnan asioista päättämään. Erkin kaltainen riidanhaastaja ei kykene asialliseen keskusteluun. Kunnan asioista päättävien tulee voida jatkossakin luottaa sille annettuun tietoon terveysviranomaisten taholta.
Mitä tulee oireileviin lapsiin, niin voivathan vanhemmat kuljettaa oireilevat lapset omakustanteisesti naapurikuntaan. Ei kaikkia tarvitse alkaa hoitamaan jos jollakulla on oireita.- Anonyymi
Aika provosoivaa tekstiä. Ymmärtämätöntäkin.
Julkiset tilat on oltava siinä kunnossa, että niissä pystyy toimimaan ilman naamareita. Ja jos jostain syystä joku ei pysty esim. opiskelemaan huonossa kunnossa olevassa koulussa, ehdottomasti laitettava käyttökieltoon ja opiskelu suoritettava "normaalissa puhtaassa" tilassa.
Altistukset voivat puhjeta myöhemminkin, vaikka vielä nyt ei mitään ns. oireita olisikaan. Kunnalle voi tulla todella kalliiksi tämän hetkinen "säästäminen". - Anonyymi
Onhan siellä nuoria taitavia miehiä ja tykköön nais-senaattori!
- Anonyymi
Köyhä kunta ei vaan voi leikkiä laupeuden enkeliä. On selvää, että uusi koulu tarvitaan ja sitähän suunnitellaan.
Nykyisen koulun tiloja ja sisäilmaa seurataan. Nyt se vielä täyttää vaadittavat kriteerit. Väistötiloihin sitten, kun niin ei enää ole.
On hyvä, että valtuustossa on nuoria, niitähän tuleva koulu koskettaa! - Anonyymi
Tallenteelta näkee kuinka käytöstavat ovat joltain valtuutetulta pahasti hukassa!
- Anonyymi
Ja toisilla ei ole mitään mielipidettä
eikä sanottavaa!
- Anonyymi
Tuntuu siltä että hometta on jollain kotona tai korvienvälissä. Mietitääs missä lapset ovat isomman osan ajasta? Missä ne altistuu? Olis joskus kiva kun katsottaisiin omiakin nurkkia ja sitten vasta yhteiskunnan nurkkia. Mutta se on helppo pistää homma yhteiskunnan syyksi, sitä ei tarvitse itse maksaa!
- Anonyymi
Mitäs jos onkin niin, että siellä omissa nurkissa pärjätään. Mutta koulussa oirehditaan ?
- Anonyymi
Hieno idea tuo kuvaus.
Taitaa vaan olla kovin erilaiset tiedot asiasta valtuuston jäsenillä, siksi on myös niin erilaiset näkökulmat asiasta.
Ja jos itselläni olisi lapsia ,niin en niitä kyllä laittaisi kouluun tai päiväkotiin josta on jotain näytteitä otettu sekä tehty löydöksiä sieni/home kasvustosta.
Lisäksi voisin vain vinkata, että kun kirjoittelee tälläisille palstoilla, niin kannattaa katsoa että on selaimessa asetukset kohdillaan, koska täälläkin nyt näkyy olevan jopa luottamus henkilöt vastaamassa sekä yhdestä ip-osoitteesta tulleet kommentit ovat toinen puolesta ja toinen vastaan. 😀😀
Hyvää kesää kaikille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu491135- 16795
- 63715
- 68712
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69668Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131605Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31575Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9530Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45498Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8480- 4462
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104459Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24453Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113424Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26417- 13400
- 33398
- 30385
- 30372