Jämijärven kunta

Anonyymi

Mikseiköhän kunnan kokouksia voida videoida jatkossakin? Tänään 3.6.2019 esitetty kunnanvaltuuston kokous oli erittäin hyvä, kun esitettiin livenä. Asiasta vaan olisi voinut tiedottaa hyvissä ajoin. Varmasti jäi monelta katselematta.

10

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oisko syynä se että jos asia kiinnostaa voi mennä paikanpäälle katsomaan

    • Anonyymi

      Ainakin varmistui itselle, ketä jatkossa itse haluan kunnan asioista päättämään. Erkin kaltainen riidanhaastaja ei kykene asialliseen keskusteluun. Kunnan asioista päättävien tulee voida jatkossakin luottaa sille annettuun tietoon terveysviranomaisten taholta.
      Mitä tulee oireileviin lapsiin, niin voivathan vanhemmat kuljettaa oireilevat lapset omakustanteisesti naapurikuntaan. Ei kaikkia tarvitse alkaa hoitamaan jos jollakulla on oireita.

      • Anonyymi

        Aika provosoivaa tekstiä. Ymmärtämätöntäkin.

        Julkiset tilat on oltava siinä kunnossa, että niissä pystyy toimimaan ilman naamareita. Ja jos jostain syystä joku ei pysty esim. opiskelemaan huonossa kunnossa olevassa koulussa, ehdottomasti laitettava käyttökieltoon ja opiskelu suoritettava "normaalissa puhtaassa" tilassa.

        Altistukset voivat puhjeta myöhemminkin, vaikka vielä nyt ei mitään ns. oireita olisikaan. Kunnalle voi tulla todella kalliiksi tämän hetkinen "säästäminen".


      • Anonyymi

        Onhan siellä nuoria taitavia miehiä ja tykköön nais-senaattori!


      • Anonyymi

        Köyhä kunta ei vaan voi leikkiä laupeuden enkeliä. On selvää, että uusi koulu tarvitaan ja sitähän suunnitellaan.
        Nykyisen koulun tiloja ja sisäilmaa seurataan. Nyt se vielä täyttää vaadittavat kriteerit. Väistötiloihin sitten, kun niin ei enää ole.
        On hyvä, että valtuustossa on nuoria, niitähän tuleva koulu koskettaa!


      • Anonyymi

        Tallenteelta näkee kuinka käytöstavat ovat joltain valtuutetulta pahasti hukassa!


      • Anonyymi

        Ja toisilla ei ole mitään mielipidettä
        eikä sanottavaa!


    • Anonyymi

      Tuntuu siltä että hometta on jollain kotona tai korvienvälissä. Mietitääs missä lapset ovat isomman osan ajasta? Missä ne altistuu? Olis joskus kiva kun katsottaisiin omiakin nurkkia ja sitten vasta yhteiskunnan nurkkia. Mutta se on helppo pistää homma yhteiskunnan syyksi, sitä ei tarvitse itse maksaa!

    • Anonyymi

      Mitäs jos onkin niin, että siellä omissa nurkissa pärjätään. Mutta koulussa oirehditaan ?

    • Anonyymi

      Hieno idea tuo kuvaus.
      Taitaa vaan olla kovin erilaiset tiedot asiasta valtuuston jäsenillä, siksi on myös niin erilaiset näkökulmat asiasta.
      Ja jos itselläni olisi lapsia ,niin en niitä kyllä laittaisi kouluun tai päiväkotiin josta on jotain näytteitä otettu sekä tehty löydöksiä sieni/home kasvustosta.
      Lisäksi voisin vain vinkata, että kun kirjoittelee tälläisille palstoilla, niin kannattaa katsoa että on selaimessa asetukset kohdillaan, koska täälläkin nyt näkyy olevan jopa luottamus henkilöt vastaamassa sekä yhdestä ip-osoitteesta tulleet kommentit ovat toinen puolesta ja toinen vastaan. 😀😀
      Hyvää kesää kaikille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      32
      11586
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      61
      4161
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      151
      3478
    4. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      10
      3475
    5. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      242
      2753
    6. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      135
      2465
    7. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      206
      1919
    8. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      375
      1347
    9. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      74
      1183
    10. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      20
      997
    Aihe