Jämijärven kunta

Anonyymi

Mikseiköhän kunnan kokouksia voida videoida jatkossakin? Tänään 3.6.2019 esitetty kunnanvaltuuston kokous oli erittäin hyvä, kun esitettiin livenä. Asiasta vaan olisi voinut tiedottaa hyvissä ajoin. Varmasti jäi monelta katselematta.

10

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oisko syynä se että jos asia kiinnostaa voi mennä paikanpäälle katsomaan

    • Anonyymi

      Ainakin varmistui itselle, ketä jatkossa itse haluan kunnan asioista päättämään. Erkin kaltainen riidanhaastaja ei kykene asialliseen keskusteluun. Kunnan asioista päättävien tulee voida jatkossakin luottaa sille annettuun tietoon terveysviranomaisten taholta.
      Mitä tulee oireileviin lapsiin, niin voivathan vanhemmat kuljettaa oireilevat lapset omakustanteisesti naapurikuntaan. Ei kaikkia tarvitse alkaa hoitamaan jos jollakulla on oireita.

      • Anonyymi

        Aika provosoivaa tekstiä. Ymmärtämätöntäkin.

        Julkiset tilat on oltava siinä kunnossa, että niissä pystyy toimimaan ilman naamareita. Ja jos jostain syystä joku ei pysty esim. opiskelemaan huonossa kunnossa olevassa koulussa, ehdottomasti laitettava käyttökieltoon ja opiskelu suoritettava "normaalissa puhtaassa" tilassa.

        Altistukset voivat puhjeta myöhemminkin, vaikka vielä nyt ei mitään ns. oireita olisikaan. Kunnalle voi tulla todella kalliiksi tämän hetkinen "säästäminen".


      • Anonyymi

        Onhan siellä nuoria taitavia miehiä ja tykköön nais-senaattori!


      • Anonyymi

        Köyhä kunta ei vaan voi leikkiä laupeuden enkeliä. On selvää, että uusi koulu tarvitaan ja sitähän suunnitellaan.
        Nykyisen koulun tiloja ja sisäilmaa seurataan. Nyt se vielä täyttää vaadittavat kriteerit. Väistötiloihin sitten, kun niin ei enää ole.
        On hyvä, että valtuustossa on nuoria, niitähän tuleva koulu koskettaa!


      • Anonyymi

        Tallenteelta näkee kuinka käytöstavat ovat joltain valtuutetulta pahasti hukassa!


      • Anonyymi

        Ja toisilla ei ole mitään mielipidettä
        eikä sanottavaa!


    • Anonyymi

      Tuntuu siltä että hometta on jollain kotona tai korvienvälissä. Mietitääs missä lapset ovat isomman osan ajasta? Missä ne altistuu? Olis joskus kiva kun katsottaisiin omiakin nurkkia ja sitten vasta yhteiskunnan nurkkia. Mutta se on helppo pistää homma yhteiskunnan syyksi, sitä ei tarvitse itse maksaa!

    • Anonyymi

      Mitäs jos onkin niin, että siellä omissa nurkissa pärjätään. Mutta koulussa oirehditaan ?

    • Anonyymi

      Hieno idea tuo kuvaus.
      Taitaa vaan olla kovin erilaiset tiedot asiasta valtuuston jäsenillä, siksi on myös niin erilaiset näkökulmat asiasta.
      Ja jos itselläni olisi lapsia ,niin en niitä kyllä laittaisi kouluun tai päiväkotiin josta on jotain näytteitä otettu sekä tehty löydöksiä sieni/home kasvustosta.
      Lisäksi voisin vain vinkata, että kun kirjoittelee tälläisille palstoilla, niin kannattaa katsoa että on selaimessa asetukset kohdillaan, koska täälläkin nyt näkyy olevan jopa luottamus henkilöt vastaamassa sekä yhdestä ip-osoitteesta tulleet kommentit ovat toinen puolesta ja toinen vastaan. 😀😀
      Hyvää kesää kaikille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4638
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2524
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1034
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1005
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      68
      889
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      114
      882
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      844
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      805
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      790
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      736
    Aihe