Mikseiköhän kunnan kokouksia voida videoida jatkossakin? Tänään 3.6.2019 esitetty kunnanvaltuuston kokous oli erittäin hyvä, kun esitettiin livenä. Asiasta vaan olisi voinut tiedottaa hyvissä ajoin. Varmasti jäi monelta katselematta.
Jämijärven kunta
10
300
Vastaukset
- Anonyymi
Oisko syynä se että jos asia kiinnostaa voi mennä paikanpäälle katsomaan
- Anonyymi
Ainakin varmistui itselle, ketä jatkossa itse haluan kunnan asioista päättämään. Erkin kaltainen riidanhaastaja ei kykene asialliseen keskusteluun. Kunnan asioista päättävien tulee voida jatkossakin luottaa sille annettuun tietoon terveysviranomaisten taholta.
Mitä tulee oireileviin lapsiin, niin voivathan vanhemmat kuljettaa oireilevat lapset omakustanteisesti naapurikuntaan. Ei kaikkia tarvitse alkaa hoitamaan jos jollakulla on oireita.- Anonyymi
Aika provosoivaa tekstiä. Ymmärtämätöntäkin.
Julkiset tilat on oltava siinä kunnossa, että niissä pystyy toimimaan ilman naamareita. Ja jos jostain syystä joku ei pysty esim. opiskelemaan huonossa kunnossa olevassa koulussa, ehdottomasti laitettava käyttökieltoon ja opiskelu suoritettava "normaalissa puhtaassa" tilassa.
Altistukset voivat puhjeta myöhemminkin, vaikka vielä nyt ei mitään ns. oireita olisikaan. Kunnalle voi tulla todella kalliiksi tämän hetkinen "säästäminen". - Anonyymi
Onhan siellä nuoria taitavia miehiä ja tykköön nais-senaattori!
- Anonyymi
Köyhä kunta ei vaan voi leikkiä laupeuden enkeliä. On selvää, että uusi koulu tarvitaan ja sitähän suunnitellaan.
Nykyisen koulun tiloja ja sisäilmaa seurataan. Nyt se vielä täyttää vaadittavat kriteerit. Väistötiloihin sitten, kun niin ei enää ole.
On hyvä, että valtuustossa on nuoria, niitähän tuleva koulu koskettaa! - Anonyymi
Tallenteelta näkee kuinka käytöstavat ovat joltain valtuutetulta pahasti hukassa!
- Anonyymi
Ja toisilla ei ole mitään mielipidettä
eikä sanottavaa!
- Anonyymi
Tuntuu siltä että hometta on jollain kotona tai korvienvälissä. Mietitääs missä lapset ovat isomman osan ajasta? Missä ne altistuu? Olis joskus kiva kun katsottaisiin omiakin nurkkia ja sitten vasta yhteiskunnan nurkkia. Mutta se on helppo pistää homma yhteiskunnan syyksi, sitä ei tarvitse itse maksaa!
- Anonyymi
Mitäs jos onkin niin, että siellä omissa nurkissa pärjätään. Mutta koulussa oirehditaan ?
- Anonyymi
Hieno idea tuo kuvaus.
Taitaa vaan olla kovin erilaiset tiedot asiasta valtuuston jäsenillä, siksi on myös niin erilaiset näkökulmat asiasta.
Ja jos itselläni olisi lapsia ,niin en niitä kyllä laittaisi kouluun tai päiväkotiin josta on jotain näytteitä otettu sekä tehty löydöksiä sieni/home kasvustosta.
Lisäksi voisin vain vinkata, että kun kirjoittelee tälläisille palstoilla, niin kannattaa katsoa että on selaimessa asetukset kohdillaan, koska täälläkin nyt näkyy olevan jopa luottamus henkilöt vastaamassa sekä yhdestä ip-osoitteesta tulleet kommentit ovat toinen puolesta ja toinen vastaan. 😀😀
Hyvää kesää kaikille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh872071Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361756- 1801316
- 236756
- 59708
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10701- 64677
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211598- 49556
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337492