Miksi te ääliöt eli bolsut ja vihreät sekä kommarit hyväksytte taloudellisen hyväksikäytön jota tänne tulleet turvapaikanhakijat ja pakolaiset harrastavat. Te olette luopiota jotka astettavat noiden tulijoiden hyvinvoinnin ja edut suomalaisten edelle. Eikö teitä edes hävetä koskaan. Edesmenny isävainaani sanoi aina ettei demari ole ihminen eikä Opel auto.
Bolsu, miksi suomalainen vanhus ja lapsi ei merkitse sinulle mitään.
4
77
Vastaukset
Persut ovat kiitettävästi elvyttäneet tämän vanhan karjalaisen itkijäeukko-perinteen.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Itkuvirsi
Itkuvirret on jaettu neljään päälajiin: kuolinitkut, hääitkut, sotaanlähtöitkut sekä tilapäisitkut.
Ja nyt tämä persujen speciaali: katkera ja loppumaton oppositioitku.- Anonyymi
Persu haukkuu vihreitä ja vasemmistoa ääliöiksi...hihii Kävitkö persu peruskoulun loppuun? Tiedätkö missä on lähin kirjasto?
- Anonyymi
Demari kirjoittajan on vaikea hyväksyä tosi asioita , niin on myös tolla porukalla vaikeaa hoitaa Suomen asioita , tulee olemaan huonoin hallitus sataan vuoteen !
- Anonyymi
Samaa sanoisin ,ei onnistu , demari työministeri , meitä hyvin Suomalaisia kouluttaneita on työttömänä tuhansia , ja näistä maahamuuttajista puhumattakaan sekä kansa tai keski koulupohjalta työelämään aikanaan siirtyneitä mm demareita on kymmeniä tuhansia! Perus suomalaisten puheenjohtaja on tohtori ,niin myös perus suomalaisia äänestäneistä on tohtoreita ,maistereita ,jopa ylioppilaita ,niinkuin demareiden Heinäluoma puhumattakaan ,tuleva ulkoministeri Haavisto , sinun kirjoitus kyllä viitta että jos koulutusta ,voi jopa epäillä, niin älliä ei ollenkaan ! Paskan heitto sinullakin onnistuu ,niin kuin mainitulta työministeri Harakalta ,Oulun teatterissa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979