Antti Rinne on yksi karismaattisimpia poliitikkoja kautta aikojen

Anonyymi

Hallitusneuvottelut ja elinen tiedotustilaisuus todistivat sen. Todella ihailtava persoona.

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Herran pieksut, vai karismaattinen! Kauhea lällykkä.

    • Anonyymi

      Sanoisin mielummin että pelkkä tyhjäntoimittaja jonka todistaa jo taustansa ay-änkyränä. Mitään oikeaa työtä tuskin koskaan tehnyt.

    • Anonyymi

      Antti Rinne on todellakin hyvä poliitikko, jonka ei tarvitse öykkäröidä ja mollata kollegojansa mennen tullen, koska pystyy hoitamaa asiat hienosti asioina. Rinnettähän on kehuttukin erinomaisena neuvottelijana ja sitä taitoahan tarvitsee ennen kaikkea vastuuntunteva ja asiallinen poliitikko. Antti Rinteestä tulee hyvä pääministeri, josta saamme olla vielä oikeasti ylpeitä!

    • Anonyymi

      Vaikutti Sipilän rinnalla rähjäiseltä maalaisserkulta.

    • Anonyymi

      Taloyhtiössäkin kehutaan Rinnettä. Kukaan ei ole niin karismaattisesti kavaltanut rahojamme.

    • Anonyymi

      Ihan kynnysmaton näkönen,mitä olikin

    • Anonyymi

      Karismaattinen ja sisältäkin kultaa! Mukava mies, joka osaa hoitaa hommansa erinomaisesti. Rinteellä ei ole nähtävästi tarvetta pullistella vaan osaa tehdä kollegojensa yhteistyötä ihannoitavan rauhallisesti ja mielyttävästi. Hienoa Antti Rinne ja onnea myös pääministerinä!!

    • Anonyymi

      Rinnekö karismaattinen?Voi hyvää päivää.Ei ole kyllä karismaattista nähnytkään.

    • Persut ovat kiitettävästi elvyttäneet tämän vanhan karjalaisen itkijäeukko-perinteen.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Itkuvirsi

      Itkuvirret on jaettu neljään päälajiin: kuolinitkut, hääitkut, sotaanlähtöitkut sekä tilapäisitkut.

      Ja nyt tämä persujen speciaali: katkera ja loppumaton Antti-itku.

      • Anonyymi

        Itkuvirret sisältää paljon vanhaa viisautta ,kanattais kuunnella ! Jopa sivistyä!
        Toista on nuo kansainvälistä , "sorron yöstä " ja " viimeisestä taistosta " kertovat marssi laulut , jotka ovat onneksi poistumassa Neuvostoliiton myötä , historian roskakoriin !


    • Anonyymi

      Ovatko....Nousiainen ja Haaro koplaamassa kankea raha kirstun vartijaksi....ei rikollisia...tuohon virkaan.

    • Anonyymi

      Kävelee vaappuen niin kuin vanha eläkeläinen, ei tiedä asioista paljon mitään. Tyypillinen SAK-nilkki.

    • Anonyymi

      Kyllä siitä on karismaattisuus kaukana.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      121
      5717
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2090
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1922
    4. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      65
      1080
    5. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1073
    6. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      977
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      957
    8. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      887
    9. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      882
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      745
    Aihe