kahden laista, nitä hyväksi tai pahaksi olevia, niitä hyväksi puoleisia on vain kaikki, kiakille hyväksi Raaamatun UT mukiaset, kaikki muut sen vastaisia, niitä tuhoksi / tuomioksi, tavalla tai toisella, ennemmin tai myöhemmin koituvia.
Ihmisten elämä kun on sitä; "Sitä saa mitä tilaa" Oikeuden mukaisuuden Lainalaisuutta.
Kaikesta Oikeasta ja hyväksi olevasta hyväksi seuraamuksia, kaikesta muusta ja muulla tavalla elämisestä toimimisesta ja vaikuttamisesta, niitä pahaksi seuraamuksia, joista tuomioksi seraamuksista ei kaikki hengissä selviäkkään. Vaan JOUTUU sinne!!!
Oikealla tavalla hyväksi puolesta elävät, puhuvat ja toimivat / vaikuttavat PÄÄSEE sinne ikuisuuden hyvälle / ihanalle puolelle.
Epäselvyydestä selvyyteen... suuntaa...http://www.suomenkristityt.foorumimme.com
ja siinä alkuun viitooitettua, kaikessa täydellisyys päämäärää kohti, vievää tietä...
http://www.suomenkristityt.foorumimme.com
Valintasi?
Niin, sitä vapaaehtoisuustytäkin voi olla...
Anonyymi
0
110
Luetuimmat keskustelut
- 402446
- 52916
- 61840
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää226709Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t49681T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin9610Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81597- 65583
- 47578
- 47577