Bravecto-punkinesto

Nyt on tullut Bravectolle kilpailijoita. Bavecto on kallis, yksi tabletti noin 40 euroa. Tosin sen kesto on 12 viikkoa joten ei se kk/tasolla kallis ole.
Meillä se annettiin yhden kerran viime kesänä ja nyt toisen kerran viime kuussa. Ei mitään oireita ole tullut. Punkit tosin tarttuvat ja imevät aikansa ja kuolevat sitten. Nyt ei tarvitse lattioilta kerätä pulleita siniharmaita syöneitä punkkeja mutta kyllä ikäänkuin kuivuneita vastaavia.

Oltiin juuri rokotuksessa ja sain uuden reseptin punkkilääkkeestä. Joku yritti sanoa jotain jostain uudesta mutta en kuunnellut, sanoin että Bravecto koska on jo tänä kesänä yhden saanut ja toisen saa elokuun alussa.

Jäi askarruttamaan että mitä uutta on punkkirintamalla. Jos vielä sellainen että punkki ei kiinnittyisi ollenkaan. Nythän kun se imee ennen kuolemaansa, tautien riski on olemassa ja se täytyy Bravecton käyttäjienkin muistaa.

0

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

        ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
        Maailman menoa
        127
        5725
      2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

        Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
        Ikävä
        396
        2539
      3. Kerro kaivattusi etunimi

        Miehille..
        Ikävä
        134
        2457
      4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

        Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
        Maailman menoa
        5
        2053
      5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

        Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
        Ikävä
        12
        1213
      6. Kun ei numeroa

        niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
        Ikävä
        8
        1022
      7. Kerro kaivattusi etunimi

        Naisille
        Ikävä
        57
        1016
      8. Mikä musta tekee

        Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
        Ikävä
        51
        892
      9. Millainen on

        Ihanne kumppani
        Ikävä
        76
        815
      10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

        Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
        Maailman menoa
        101
        795
      Aihe