Nyt kait koirasudet

kielletään uuden hallituksen toimesta tai kenen toimesta. Oli siellä kiellettyjen kasvien/eläinten ym. joukossa. Lehdestä luin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mihin näitä koirasusia käyttetään?

Äänestä

Kait ja tai kenen. Vai miten se nyt olikaan? Onpa vakuuttavaa mutuilua, hah hah! 😂
Eikö kannattaisi vähän jostain jotain tietääkin, jos samaisen arkkunsa avaa? Oletpas nolo.

Äänestä

Kyllä ne on olleet kiellettyjä jo aiemminkin. Maahantuonti, pitäminen, pennuttaminen, risteyttäminen, kasvattaminen jne laitonta. Ap voisit vähän tsempata.

Äänestä

Koirasusi on jo aiemmin luokiteltu haitalliseksi vieraslajiksi. Metsästyslain uudistumisen myötä viesraslajiin kuuluvan eläimen saa tappaa kuka vain liki millä vain keinolla ilman metsästyskorttia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kielletään uuden hallituksen toimesta tai kenen toimesta. Oli siellä kiellettyjen kasvien/eläinten ym. joukossa. Lehdestä luin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu