Sinulla on suuri vaikutus minuun, se on vain tunnustettava, ja hyvä vaikutus nimenomaan. Aina kun näen sinut, jutellaan tai nähdään olen saanut paljon uutta virtaa ja iloa elämään. Ja taas kun ei pitkään aikaan nähdä, minulle tulee ikävä ja raskas olo. En voi hyvin kun en saa nähdä ja kuulla sinusta. Ja minulla on sellainen näppituntuma, että tämä sama koskee sinuakin. Niin olen ymmärtänyt, että olet aina iloinen kun saamme tavata.
Elämä ilman sinua ei oikein luista. Jotakin puuttuu, ja hyvin oleellista. Ilman sinua elämästä on jäljellä vain murusia, joitakin epämääräisiä rippeitä.
Raastaa se, kun en pääse koskettamaan sinua, enkä kuulemaan ääntäsi ja näkemään ihanaa hymyäsi. Viiltää syvältä kun mietin sinua lähelleni, mitä se jälleen olisi tai mitä olisi kun pääsisin aivan lähelle. Kaikkea sitä, kun olet siinä ilmielävänä ja niin ihmeellisen säteilevänä. Liikkeesi ja sinun kehosi kieli salpaavat minut, pelkkä ajatuskin siitä. Sinun säteesi piristäisivät päivääni kovasti. Uhkut minulle tärkeää voimaa, se sinä olet, elämäni herkimmällä alueella säihkyvä aarre, aarrearkkuni suloisin sisältö. Olisipa minulla aarrearkku, jonka avatessa löytäisin sinut aina. Sen saranat varmasti kuluisivat loppuun hyvin nopeasti. Mutta, ja kun, tai sitten, kun olet poissa, itken sydämeni suunnattomasta kaipauksesta. Voi sinä, minun ihana! Et sinä koskaan tajua, kuinka liikutat minun tunteitani. Sisälläni velloo, käännät sydämeni ympäri. Tiedätkö sitä? Naiselle.
Elämä ilman sinua ei oikein luista. Jotakin puuttuu, ja hyvin oleellista. Ilman sinua elämästä on jäljellä vain murusia, joitakin epämääräisiä rippeitä.
Raastaa se, kun en pääse koskettamaan sinua, enkä kuulemaan ääntäsi ja näkemään ihanaa hymyäsi. Viiltää syvältä kun mietin sinua lähelleni, mitä se jälleen olisi tai mitä olisi kun pääsisin aivan lähelle. Kaikkea sitä, kun olet siinä ilmielävänä ja niin ihmeellisen säteilevänä. Liikkeesi ja sinun kehosi kieli salpaavat minut, pelkkä ajatuskin siitä. Sinun säteesi piristäisivät päivääni kovasti. Uhkut minulle tärkeää voimaa, se sinä olet, elämäni herkimmällä alueella säihkyvä aarre, aarrearkkuni suloisin sisältö. Olisipa minulla aarrearkku, jonka avatessa löytäisin sinut aina. Sen saranat varmasti kuluisivat loppuun hyvin nopeasti. Mutta, ja kun, tai sitten, kun olet poissa, itken sydämeni suunnattomasta kaipauksesta. Voi sinä, minun ihana! Et sinä koskaan tajua, kuinka liikutat minun tunteitani. Sisälläni velloo, käännät sydämeni ympäri. Tiedätkö sitä? Naiselle.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Tästä on hyvä mennä nukkumaan. Kiitos. Kuvittelen sen olevan minulle.
Ihana sinä ❤️ Ehkä hieman aavistan ja olet oikeassa minustakin. Voimia sinne.
Kuuntele tää, tää on aika kiva. Hyvää yötä, olet rakas.
https://m.youtube.com/watch?v=0hWdTXgwZpM
Osui. Upposi syvälle. Kerro hänestä jotain.
Hän ei ole kovin pitkä. Tiedän kuinka pitkä.
Ok. Eli sitten me yli 164 cm pitkät olemme ulkona?
Ei vapaata vangita voi, me kumpikin tiesimme sen...🎵edes sinne arkkuun😥
Vai lieneekö joku perheenisä ihastunut perheenäitiin vaikka fudistreeneissä...mene ja tiedä.
Kaikki 164 senttiset siis, mutta mitäpä jollet lähesty asiaa ulkoisin mitoin tai piirtein vaan heität pöytään hänen muutoin hyvinkin helpon tunnisteen esim miten toimii tai muita puitteita vaikka punainen pyörä...? Kaupunki, maaseutu, kirkko tuossa tulikin. Jos siis haluat että hän tunnistaa. Sivusta vain tämä kommentti, kunpa osaisin myös kirjoittaa naiselle näin. Magneetti olet vastauksista päätellen
Näin naisena totean että magneetti on osuva kommentti. Tähän tekstiin jäi naisena kiinni. Ehkä me kaikki naiset pohjimmiltaan haluamme kuulla miehiltä kauniita romanttisia sanoja, vaikka puoliadonisapinat muuten vahvoilla?! Mene ja tiedä.Minulle välittyy tästä vapaa mies joka ihastunut varattuun naiseen. Mutta kun emme tiedä...
Kanna minut metsään apinamies, kenties🎵😃
70-luvulta😥
Täällä 158cm 😁 Onko liian vai riittävän lyhyt ?
Voi mun sydänparkaa kun mietin että voisiko tämä olla sulta mies ❤ Ikävä niin että itkettää päivästä toiseen. Kun vaan näkisimme taas pitkästä aikaa niin olisin maailman onnellisin nainen.
Hän saa mut hymyilemään ja tuntemaan iloa. Nytkin. En pysty nyt enempää... en haluaisi määritellä häntä sanoin. Kerron joskus kosketuksin ja kuiskauksin, jos sellainen aika koittaa. Hän on ainutlaatuinen, ei ole ketään hänen kaltaistaan ❤️
Mikä hänessä saa sut tuntemaan iloa ja hymyilemään?
Jos tämä ois mulle niinsulattais kyllä ❤ ajattelen samoin hänestä. Saa hymyn huuliin ja ilon kuplimaan aina, kun näen hänet ja hänen kosketus, se tuntuu niin hyvältä. Oikealta sydämessä asti. Hänessä on ksikki oikein kohdillaan.
Kiteyttää hyvin omatkin mietteet ja tuntemukset.
Se jaksaa oikeastaan yhä yllättää miten ihmisestä, joka oli aina eri aikaan töissä ja jota näki niin harvoin, tulikin elämäni tärkein ihminen ja on sitä yhä, vaikka näemmekin vieläkin harvemmin kuin mitä silloin.
Minäkin rakastan sua. Tunnut vaan niin oikealta, vaikka moni ulkoinen asia olisi toisessa tilanteessa este. Nyt en niin koe.
Kaunista. Kiitos sanoista, olet sitten hän tai joku ihan muu. t.S
Oletko mies?
En ole, vaan nainen.
Uulalaa mistäpäin
Tämäkin on hyvä. Mitä luulet, onko olemassa?
https://m.youtube.com/watch?v=P1cQ0LVUVNQ
Luin kahteen otteeseen ja totesin mielessäni kuinka samaistuttavaa. Miehelle voisin kirjoittaa myös vastaavaa.
Haluan siksi kysyä aloittaja olethan sinä naiselle tuon kirjoittanut irl?
No en ole. Vaikka haluaisin. Toivon todella, että hän lukisi täältä ja tajuaisi tämän olevan minulta. Hän, joka on minulle tärkein. Hän on minulle niin pohjattoman sanomattoman rakas.
Onko niin että ette saa yhteyttä muualla? Itselläni sellainen tilanne.
Täällä on paljon lukijoita ja kirjoittelijoita jolloin vaikeata hänen tajuta juuri sinun kirjoittavan hänelle ellet laita jotain vedenpitäviä tunnisteita? Tee se mitä muut eivät täällä tee. Laita vedenpitävät tunnisteet ja laita henkilökohtaisesti viesti hänelle ja kerro kuinka kävi
Pidämme yhteyttä, mutta ei tällaisissa merkeissä.
Mistä hän tajuaisi, ellet hieman kerro hänestä. Täällä on 10 naista jonosss jo viesteistä päätellen😁
Kyllähän sekin itsetuntoa ja miehisyyttä hivelee, vaikka ei kirjoituksen tarkoitus kuitenkaan.
Minä taas ajattelen että sinun pitäisi kertoa tuo hänelle rohkeasti irl. Sinulla on rohkeutta tuntea noin vahvasti ja aistit myös vastapuolen tuntevan samoin. Teidän on päästävä lähelle.
Toivottavasti sellainen aika heille vielä tulee.
Sovitaanko kirkolle tapaaminen? Saman "paikan" läheisyydessä missä ensimmäisen kerran nähty. Vaikka jo heti huomenna illasta.
En tiedä kenelle mutta huomenna olen menossa, jos ehdin lähteä ajoissa töistä, katsomaan yhtä paikkaa. Tietenkin pitäisi henkilökohtaisesti kysyä, muuten voi tulla väärinkäsitys.
Kirkolle? Kuulostaa erikoiselta. Luulisin, että olemme tavanneet jossain muualla aiemmin 😏
Niin. Vois olla sata naista ympäri suomea kirkkojen pihassa 😅 No, jännitystä loisi ainakin. Mutta ehkä tosiaan parempi kysyä henkilökohtaisesti asiaa ensin jos sellaiseen on mahdollisuus.
Tässä ny mitään kirkkoa tarkoiteta.
Että ei mentäs vihille ihan vielä? No joo, ei nyt toki heti ensimmäinen asia.
Tiedän mitä tarkoitat ,sovitaan vaan tapaaminen sinne.
Muistona tuosta illasta joululaulut ja välttelevät katseet. Kuitenkin voimakas halu koskea, tuntea, nähdä ja olla lähellä.. yhdessä..
Ihana kirjoitus ❤ voi vainhaaveilla..eiköhän tämäkin toiseen osoitteeseen mene. Olethan naiseen yhteydessä. Kuulostat hurmaavalta.
https://youtu.be/omFJUmloEGE
❤❤
Rasittavia roikkujia. Tällaisen akan voi saada peräänsä jo pelkästä vilkasusta. Hirveitä otuksia ja hölmöjä. Ovat itteääään ja "aarrearkkuaan" niin täynnä. Nuku hyvin "lutuseni". Hahhhaaa! Hyvästi!
Tuo oli kyllä koskettavaa luettavaa. Olet mulle tärkeä. En tunne sua vielä paljoakaan, olisi kiva tutustua lisääkin. Ymmärrät helposti asioita eikä tarvi jankuttaa mitään, se on helpottavaa minusta. Olet mielenkiintoinen. Olisi kyllä mukavaa vielä nähdä ja jutella, vaikka sitten kahvikupin äärellä, mutta vain kaverina.
Minnepäin suomea menee ihana teksti? :)
Samaan paikkaan, missä minäkin lähellä olen.
Sano että ylöjärvelle niin tää nainen ilahtuu 😃
Ei osunut kohdalle. On aika kaukana kuitenkin Ylöjärveltä.
Jokohan olisi minun naiseni myös kommentoinut tänne? Jännittävä ajatus se, että olisikin jokin näistä kommentoijista. Sen sanon, että sisällä roihahtaisi hurjasti jos tietäisin että on. Huh naistani! Viilennä mua jollakin, vaikka saavilinen vettä niskaan.
Hellästi hänelle edelleen. Tule jo piilostasi esiin, älä kurkistele siellä vaan näytä kasvosi ja avaa sydämesi.
16:22 - olisipa aika hurjaa jos näin olisi.
Voi kun sanoisit vähän vihjeitä ko. aarteesta... tai sanoisit hänelle livenä tuon kaiken. Ajattelen samoin eräästä miehestä, mutta sen ilmaiseminen hänelle on mahdotonta hänen tilanteensa vuoksi.
Mikä hänen tilanteestaan tekee mahdottoman? Sekö että hänellä on jo nainen?
Tunnemme toisemme aika hyvin, hän paremmin minut kuin minä hänet. Keskusteltu, ei kaikkea, mutta monenlaista. Aika paljon.
Eli hänellä nainen joka ei sytytä enään,niinhän? Milloin viimeksi juteltu?