Päivän ehdottomasti paras uutinen on, ettei tämä yli-imelä kouhottaja kyllönen päässyt ministeriksi. Aivan oikein, ei oo saanut MITÄÄN aikaiseksi Pohjois-Suomen kannalta. Poliittinen alamäki on alkanut, näin se käy, kun pelaa kaksilla korteilla. Seuraavissa vaaleissa ei pääse edes rivikansanedustajaksi. onneksi
Ihmiset ovat tulleet hienoon lopputulokseen ja ovat ymmärtäneet, että turha vouhitus, joka paikassa ei toimi ja jotain töitäkin pitäs tehdä, edes joskus kansan eteen. piste.
Ihmiset ovat tulleet hienoon lopputulokseen ja ovat ymmärtäneet, että turha vouhitus, joka paikassa ei toimi ja jotain töitäkin pitäs tehdä, edes joskus kansan eteen. piste.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Totta puhut minusta se on vuoden paras uutinen ellei ihan historian paras uutinen.Kainuu eikä suomi tarvi tuomosta mitään sanomatonta ällöä mimisteriksi.
Jos uutinen oli sinun elämäsi paras uutinen niin eipä ole elosi kovin auvoista ollut,säälin sinua.
Samaa mieltä. Sillä itsellään on olot ja tilipussi kasvanut. Rupeais vaan tekemään penskoja. Niin tietäs mitä on elää köyhyyvessä. Lapsiperheiltä leikataan.
Opetelkaa käyttämään niitä sossurahoja oikeaan tarkoitukseen. Turhaan kitisette. Koskaan ei ole ollut lapsiperheillä näin hyvin mitä on nykyään. Hävetkää.
Jaa,mitähän sulta muka on leikattu,ei pidä tehdä kännipäissään pentuja jos ei pysty elättämään.
Ha ha haa. Katkeruuden ääni puhuu. Tee itekki niin ei käy kateeksi.
Vai että olisin katkera niille jotka eivät pysty elättämään kakaroitaan,oletko hieman hidas? Olen sitä mieltä että tuet minimiin näiltä jotka suoltavat pentuja ainoastaan tukien takia jottei tarvi mennä töihin.
Elä sinä tee kännissä lapsia. Eikä pidä yleistää jos sinä niitä kokemuksen rinta äänellä puhutkin. Koska sinä niitä oot kännissä tehny kun noin tunnut tietävän.
Tee sinäkin lapsia niin ei tarvi täällä kateuksissa huudella. Lasten hoitoko ei muka oo työntekoa.
Mihin sinä niitä penikoita tarvihet?
Jospa se se takia että saa tehä töitä.
Toivottavasti sinulla ei ole lapsia eikä tule. Jos on niin voi niitä lapsi parkoja. Tee vaan niitä palkallisia töitäsi ja vie penskat hoitoon. Hoitotätitkin tulee tärkeämmäksi kuin tuollaiset vanhemmat.
Ei lapsia tarvitse tehdä. Ne tulee luonnostaan noin vain .
Aha. Että jos satut metsässä kävelemään. Niin huomaatkin että hupsis. Taisin tulla paksuksi. No luonnossahan sitä ollaan. Antaa tulla vaan.
Monet luulevat että on pakko ahertaa että niitä pienokaisia pulkahtaa ulos - Ei se ole pakkoa vaan rakkautta ja helppoa nykyttämistä vaan. Sitä voi tehdä luonnossakin. Ei kai sitä työksi tarvitse mainita.
Tehkää ja viekää hoitoon. Ensin isovanhemmille sitten päiväkotiin. Kyllä siinä lapsi ihmettelee paikkaansa. Ja kutsuu hoitotäti äidikseen.
Miksi pitää viedä muualle lapsensa. Kotona niitten kanssa ollaan ja leikitään ja mukavaa on.
Ei niitä ite katella. Pitää tehä uraa ja viijä toisten kasvatettavaksi. Pääsee helpommalla.
Sillä kotona oleilulla ja lasten kanssa leikkimisellä kun ei perhettä elätetä, ei vaikka olisi puoli tusinaa jälkeläistä lapsilisineen ym. tukineen, se pitäisi aikuisten tajuta. Siis, jos oikeasti joku tekee lapsia vaan siksi, että saa olla kotona eikä tarvitse lähteä töihin.
Kyllä sossusta saa raha apua aina kun on lapsista kyse.
Toiset saa toiset ei. Eikä niitä pentuja tehä sen takia ettei tarvi mennä töihin. Tai voi jotkut niin tehäkkin. Itse en ainakaan sen vuoksi oo tehny.
Kyllikiltä meni luotto sen lulucf-äänestyksen kanssa. Meinasi peijakas lopettaa metsänhoidon koko maasta! Onneksi järki voitti unioonissa ja saamme edelleen hakkailla mehtiämme.
Menny on luotto joka asiassa. Hömppää eikä asiantuntemusta
Onko se lumperi vielä linjoilla, kerrohan nyt selkosuomella mitä se vasemmisto on viimme vuosikymmeninä tehny hyvää? alotetaan vaekka sinusta, mitä sulle?
Pulinat pois, vassarit on valinneet ministerinsä. Kannatti kerätä ääniä Modigille.
Minäkin kirjoitin äänestyskopissa, että lepakko. Meni vissiin oikeaan osoitteeseen.
Et muuten kirjoittanut,olin vaalilautakunnassa ja olit kirjoittanut lepako,oisko liiman haistelu jättänyt jälkensä vai onko sukurasite.
Äänestin täällä kehä kolmosen lähellä, jossa sinä olet tuskin koskaan käynytkään?
Minä rustasin äänestylippuun kirkkoveneen kuvan airoineen kaikkineen. ''Mikä siellä maksaa'', huuteli virkailija kopin ulkopuolella. ''Ei maksa mittään, kunhan vielä saan tuon clitoriksen piirrettyä'' niin alkaa olla valmista'', vastasin. Hyvä tuli, näkönen
Hyvä tantraseksi auttaa ministeriksi pääsyä.
Punavihreät ovat nyt hallitukseen pääsyn jälkeen hiljaa ennen vaaleja tehdyistä ilmatonmuutospelotteluista. Sitä ministeriauton takapenkki tietää puolueiden johtohenkilöille ja vetäjille.
Taas 1 älyämätön joka ei tiedä mitä ilmastonmuutos on.
Pelleilyä koko olitiikka... mm keskustan meno hallitukseen rökäle tappion jälkeen, kun kansa halusi muutosta, mutta niin se vaan Mr Sipilä pääsi ajamaan keskustan edut nykyhallitukseen. Naurettavaa
Keskustan oiisi kuulunut vaalien tuloksen perusteella jäädä oppositioon.
Perussuomalaisten olisi kuulunut mennä hallitukseen.
Tosin Halla-aho mainitsikin, että perussuomalaiset pääsevät hallitukseen vain olemalla vaaleissa se kaikkein suurin puolue. Neljän vuoden päästä?
Pelautumiseksi on mennyt. Omat ja kaverien edut ovat tärkeimmällä sijalla ainakin tuolla yhdella mainitulla herralla.
Röyhkeäksi on mennyt!!!
Suomen kansa ei antanut valtakirjaa kepulle, vihreille rkp:lle eikä vasemmistoliitolle.
Tästä voisi tehdä äänestäjät poliisitutkinnan!
Tämä on rikos äänestäjiä kohtaan.
Joopa joo. Kyllönen kuuluisi paskahuusinpönkäksi, Suulas on, mutta tietoa ja ymmättystä asioittet hoitoon puuttuu.
Opettelehan kirjoittamaan ensin oikein, ennenkuin arvostelet toisia.
Nyt on aika pääministerin, sisäministerin, opetusministerin ja monen muun näyttää, miten pystyvät toteuttamaan vaalilupauksensa. Hallituksen alku on ollut ponnetonta toimintaa ja kansa on tyytymätön.
Ei hätää hallitus on nurin 3kk päästä.
Elekäähän hättäilkö! Kyllä ne asiat tästä suttaantuu. Ei oo mittään hätiä. Miten teillä henkilökohtasesti on huonommin asiat nyt mitä ennen?