Niillähän onkin vain poliittinen vastuu!
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006132886.html
"Kaupan alalla ei ymmärretä, miten hallitus voisi hillitä kaupan merkkituotteiden myyntiä."
Hallitus ei kai halua parantaa työläisten asiaa ruokaketjussa, ja hallituksen viherpiperöt ja äärivasemmisto ( Andersson & viherpipertäjät syöttäisivät työläiset terveellisesti Pohjois_Korealaiseen malliin: ruohoa ja voikukanjuuria!)
"Hallitus haluaa ohjelmansa mukaan parantaa viljelijöiden asemaa ruokaketjussa ja edistää ketjun sisäistä vuoropuhelua."
Kohta alkaa se vuoropuhelu?
Minä vuorostani ”puhelussani” ennustan, että heikkokuntoinen pääministeri on Suomen ensimmäinen pääministeri, jonka hautajaiset vietetään kesken virkakauden.
Aloittaakohan tuo kautensa toipumalla "raskaista neuvotteluista" Espanjassa!
On Se valta "Makkeeta" Helvetillinen pyrky, kuin jollain Trumpilla Amerikanmaalla!
Vassareilla mitätön kannatus (alle 10 %), Joku Kommariopiskelija ei ole millään muotoa eikä missään tapauksessa sovelias SUOMEN lapsien opetusta johtamaan! (muistetaan teiniliitto)
"Työläisten puolue", Sos. dem rikkoo lakia!
Anonyymi
0
125
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433167Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222668- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861477- 391320
- 821189