Terve! Ajattelin tätä kautta lähtä kyselemään, että olisikohan kannattavaa laittaa omaa pyörää vuokralle? Itse en ainakaan yhteen kauteen pysty ajamaan ja hyvä pyörä seisoo tyhjänpäiten tallissa.
Onko kellään kokemusta vuokraamisesta? Esim. Kelkkoja olen nähnyt enemmän tarjottavan vuokralle. Mutta kuinka esim. vakuutukset yms on hoidettu?
Ymmärrän kyllä, että riskejä on. Pyörä voi hajota, sillä kaadutaan yms mutta tähän kai on sitten tehtävä jonkinlainen sopimus. Eniten pelottaa vain että pyörä katoaa :D
Kyseessä on kuitenkin 80 2-tahti kotari, joten ajattelin vain, että tässä olisi hyvä tilaisuus esim. nuorelle päästä kokeilemaan lajia, jos vielä oman pyörän osto mietityttää/ ei ole mahdollisuutta, tai ennen isompaan pyörään vaihtoa väliaikaisesti/ mökille mukaan ymym mitä kaikkea nyt kesällä voi tehdä, lisäksi auttaisi tietenkin hallivuokran maksussa!
Joten arvon keskustelijat, näkisittekö itseänne vuokraamassa pyörää / tulisiko mieleen että voisitte vuokrata? Mitä netistä olen katsonut niin pyörien vuokrat ovat tyyliin 100e/h, että vähän ehkä inhimillisemmillä hinnoilla voisin pyörän antaa vuokralle. Mutta mikä olisi hyvä? 50-100e/vrk? Tunnilta 20-30e? Kiitos jo alustavasti!
Motocross pyörän vuokraus
Anonyymi
0
130
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1921321Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221138- 48864
- 70860
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53780Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50745- 53702
- 33692
- 60689
- 52657