Lomaa vain pari viikkoa, niin tarkoituksena olisi viedä purjevene valmiiksi Raasepori-Turku-Naantali akselille jotta olisi valmiiksi kesän purjehduskohteen eli Turun saariston lähistöllä.
Onko kokemuksia, oletteko jättäneet veneenne 1-2 viikoksi vierasvenesatamaan? Entä hintapolitiikka, onkohan maksu sovittavissa könttäsummana vai onko ainoa vaihtoehto nuo vuorokausimaksut?
Olisiko suosituksia tällaisista vierasvenesatamista? Oikeastaan ainoa vaatimus olisi maantieyhteys bussi/rautatieasemalle.
veneen jättäminen vierasvenesatamaan Raasepori-Turku-Naantali välillä
4
97
Vastaukset
- Anonyymi
Aikoinaan jätin parina kesänä veneeni paraisille, oli semmoinen halvempi parkki tarjolla, ja paraisilta on hyvät kulkuyhteydet, en tiedä mikä tilanne nykyään, kantsisko kysyä. Ja Taalintehtaalla myös oli aiemmin tämmöinen mahdollisuus, jos ei tartte vettä eikä sähköä jne.. Ja voisko esim jostain Ruissalon venekerholta löytyä joku ratkaisu, viime kesänä sain jättää veneen päiväksi kun hain uutta gastia turusta, eivät tainneet velottaa mitään..
- Anonyymi
just jätettiin Taalintehtaalle, 12€/vrk säilytys ilman miehistöä.
- Anonyymi
Mahtavaa, kiitos vastauksista! Taalintehdas kuulostaa oikein hyvältä:)
- Anonyymi
Jos hinku Saaristomerelle on noin kova, niin kannattaa hankkia pysyvästi venepaikka sieltä. Halvempaa ja olet suoraan ns "ytimessä". Motari kuljettaa nopeasti veneelle, Jostain kehä III ulkopuolelta ajaa esim Sarvastoon melkein yhtä kauan pe iltapäivinä. Iltapurjehdukset on kuitenkin pelkkä illuusio, sillä ei kannata perusteella veneen pitoa lähempänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1226018Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/745402106Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk281378Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111263Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861123Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481015- 64991
- 65931
Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.26924Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll59915