onko dc täysin laiton? miten ja kelle siitä voi jäädä kiinni, mitä siit seuraa? mulla on dc mut nyt se on lakannu toimimasta.. ne kanavat ei tuu näkyviin vaikka kaiken pitäs olla kunnossa, missä vika?
dc++ taas!
3
871
Vastaukset
DC on täysin laillinen, kuten kaikki muutkin rehellisesti hankitut tietokoneohjelmat. Kyse on siitä, mitä sillä tekee. Eihän puukkokaan ole laiton, vaikka sillä saa naapurin hengiltä.
On täysin laillista:
-Imuroida netistä musiikkia, elokuvia ja tv-sarjoja
-Imuroida ohjelmia ja muuta materiaalia, joiden oikeuksien omistaja on tämän sallinut
-Jakaa verkkoon materiaalia, jonka oikeudet itse omistaa, tai jonka omistaja jakamisen sallii
Huom! Lähes kaiken musiikin, elokuvien ja tv-sarjojen jakaminen verkossa on laitonta. Samoin on tietokoneohjelmien imuroiminen tai levittäminen, jos ohjelman lisenssi ei sitä erikseen salli.
Tekijänoikeuksien haltijoiden edustajat voivat tietysti tarkkailla p2p-verkossa saatavilla olevaa materiaalia ja usuttaa poliisisedät heidän omistamaansa materiaalia levittävien kimppuun ja vaatia korvauksia oikeudessa. Suomessa kai harvemmin pikkutekijöiden kimppuun on käyty, vaikka jenkeistä kaikkea järjetöntä kuuleekin.- tahtoo tietää
kiitoksii! mutta miksihän ne kanavat ei tuu mulle näkyviin enää? on ennen tullu.. sanoo "unknown error" tai "not fainding" ??
- KRP
tahtoo tietää kirjoitti:
kiitoksii! mutta miksihän ne kanavat ei tuu mulle näkyviin enää? on ennen tullu.. sanoo "unknown error" tai "not fainding" ??
Laitettiin sun systeemis banniin. Tarkkaile postiasi, lähipäivinä tipahtaa kutsu kuulusteluihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant418360Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va496097SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745727Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.744358Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm714138Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011566