dc++ taas!

tahtoo tietää

onko dc täysin laiton? miten ja kelle siitä voi jäädä kiinni, mitä siit seuraa? mulla on dc mut nyt se on lakannu toimimasta.. ne kanavat ei tuu näkyviin vaikka kaiken pitäs olla kunnossa, missä vika?

3

879

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DC on täysin laillinen, kuten kaikki muutkin rehellisesti hankitut tietokoneohjelmat. Kyse on siitä, mitä sillä tekee. Eihän puukkokaan ole laiton, vaikka sillä saa naapurin hengiltä.

      On täysin laillista:
      -Imuroida netistä musiikkia, elokuvia ja tv-sarjoja
      -Imuroida ohjelmia ja muuta materiaalia, joiden oikeuksien omistaja on tämän sallinut
      -Jakaa verkkoon materiaalia, jonka oikeudet itse omistaa, tai jonka omistaja jakamisen sallii

      Huom! Lähes kaiken musiikin, elokuvien ja tv-sarjojen jakaminen verkossa on laitonta. Samoin on tietokoneohjelmien imuroiminen tai levittäminen, jos ohjelman lisenssi ei sitä erikseen salli.

      Tekijänoikeuksien haltijoiden edustajat voivat tietysti tarkkailla p2p-verkossa saatavilla olevaa materiaalia ja usuttaa poliisisedät heidän omistamaansa materiaalia levittävien kimppuun ja vaatia korvauksia oikeudessa. Suomessa kai harvemmin pikkutekijöiden kimppuun on käyty, vaikka jenkeistä kaikkea järjetöntä kuuleekin.

      • tahtoo tietää

        kiitoksii! mutta miksihän ne kanavat ei tuu mulle näkyviin enää? on ennen tullu.. sanoo "unknown error" tai "not fainding" ??


      • KRP
        tahtoo tietää kirjoitti:

        kiitoksii! mutta miksihän ne kanavat ei tuu mulle näkyviin enää? on ennen tullu.. sanoo "unknown error" tai "not fainding" ??

        Laitettiin sun systeemis banniin. Tarkkaile postiasi, lähipäivinä tipahtaa kutsu kuulusteluihin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4310
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      137
      4075
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3726
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      88
      3562
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3537
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      65
      3351
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      86
      2921
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2626
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2344
    Aihe