Kajholmen Sipoon saaristossa ?

Anonyymi

Voiko sinne menä kuka vaan, vai onko jonkun pursiseuran hallinnassa ?

7

1418

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käy kokeilemassa, tuu sitten takas sikojen lahdelle...

    • Anonyymi

      Ei voi mennä. On NJK:n omaisuutta. Veneen pitää olla NJK:n venerekisterissä jotta sinne voi mennä. Pelkkä yhdistykseen kuuluminen ei edes riitä.

    • Anonyymi

      Reinon ja Annelin oksennuspaikka, siellä voi kokeilla mille korkeudelle pärähtää, kun ripulin tuhnaisee

    • Anonyymi

      Suomessa on voimassa jokamiehenoikeus myös pursiseurojen omistamilla saarilla. Se ei kuitenkaan oikeuta pihapiiriin tunkeutumista. Jos täysin tyynessä liikut, niin sieltäkin löytänee jonkin kohdan mitä oikeuslaitos ei tulkitsisi pihapiiriksi, vaikka ko seuran saaressa oleskeleva jäsenistö varmasti asiaa mielellään tulkitsisivat täysin toisin. Voit olla varma että se ei sitten ole kovinkaan hyvin rantautumiseen soveltuva paikka, ja jos hiemankin tuulee voit syyttää veneesi mahdollisista vaurioista vain itseäsi.

    • Anonyymi

      Kajholmen on siksi pieni saari että se lienee pihapiiriä kokonaisuudessaan

    • Anonyymi

      Suomessa riitää saaria ja metsää ilman, että tarvitsee mennä juuri sellaisen paikkaan, mihin ei ole toivottu tai missä on häiriöksi.

    • Anonyymi

      Kuulemma se on Kalkholmen, laiturissa vapaa pääsy. sauna maksullinen

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      121
      1815
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1618
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      49
      1164
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1030
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      949
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      856
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      800
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      770
    Aihe