mielipide metsäpäiväkoti asiasta

Anonyymi

Uusi villitys on metsäpäiväkoti. kokemusta siitä on ja huomasin että siellä paneudutaan jatkuvasti samoihin aivan pieniin asioihin. Kahden kahdenkeskinen seurustelu hyin vähäistä. Tarvikkeita ja leluja ja kaikkea hyvin minimaalisesti.

Tässä tuli erään taiteilijan kertomus mieleen, hän eli äitinsä kanssa sisällä aivan joka päivä, hän keksi leikit aivan tikuilla ja kävyillä leikkien. Hän ei tavannut ketään lapsia joka kuukausikaan, eikä muita ihmisiä kuin äitinsä.
Eli tarkoitan että lapsi ei todella tiedä miten tässä mailmassa elellään. lapsi on tyytyväinen kun saa ruokaa ja turvallisen 1 vanhemman. muuta lapsi ei osaa pyytää, jos jos hänelle opetetaan että ole tästä onnellinen.

tarkoitan että kun lapsia on paljon, he eivät osaa pyytää enempää toimintaa, pelkkä tikkujen katselu riittää.

Toivottavasti ymmärsitte, esitystapani on hyvin heikko , mutta asiassa olen oikeassa.
En ole täysin metsäpäiväkotia vastaan, kyllä se sopisi 1 kerran viikossa, sovivilla ulkoilusäillä, jne.

0

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

        Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
        Suomalaiset julkkikset
        120
        2452
      2. Mitä tapahtuu?

        Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
        Haapavesi
        40
        1622
      3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

        ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
        Maailman menoa
        653
        1066
      4. Mitäpä luulet että tykkääkö

        kukaan kaivatustasi ?
        Ikävä
        106
        993
      5. T rakastan sua

        vaikket sitä usko
        Ikävä
        71
        972
      6. Miksi et lähesty minua

        Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
        Ikävä
        98
        926
      7. Varmaan aika moni

        Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
        Ikävä
        48
        885
      8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

        Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
        Ikävä
        81
        749
      9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

        Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
        Ikävä
        33
        736
      10. Kai sä olet

        Luovuttanut mun suhteen.
        Ikävä
        71
        718
      Aihe