Ajattelin koota auton kaltaisen tuotteen tielle pudonneista osista.
Mikä malli olisi helppo koota ja mihin löytyisi hyvin osia? Olisiko Skoda Octavia hyvä malli? Niitä on ainankin paljon levinnyt tien varsille. Onko helppo koota?
Skodan kasaaminen tielle pudonneista osista
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Voi sinua, huono ja aivoton huumori ei kelpaa edes täällä.
- Anonyymi
Mitä huumoria tuossa on? Eurot on tiukassa ja auton kaltainen pitäisi saada.
- Anonyymi
Ei muuta kun rupeat kun noin aivokas olet keräämään osia kerro sitten kun on valmis tuliko laadukas.
- Anonyymi
Skoda Octavia on eniten teille levinnyt.
Ei kun keräilemään osia enn kuin ruostuvat puhki...- Anonyymi
Toisaalla väittävät Toyotaa eniten levinneen??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toisaalla väittävät Toyotaa eniten levinneen??
Maksetut Skodan kehujat väittävät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maksetut Skodan kehujat väittävät.
Toyota hörhöt niin väittää.
- Anonyymi
Toimivia kyykyttimiä on pahuksen hankala löytää pientareilta, mutta muuten olen askarrellut jo useamman Skeidan.
- Anonyymi
Toyotasta ei tuo onnistuisi edes teoriassa, sen verran nopeasti se maatuu jo ensimmäisten käyttövuosien aikana ja jos osat joutuu suoraan maakosketukseen niin se sulaa yhtä nopeasti kuin koiran paskat ojan penkalla.
- Anonyymi
Itsekseen keskustelee......
- Anonyymi
Nuo Skeidojensa masentamat Toyotatrollit ovat vähän sellaisia.
Toisaalta, pakko kait se on itsekseen turista, jos ainoat kaverit ovat toisia Skiedailijoita.
Kun noin skarppeja ajatuksia saat päähäsi, olet varmaan selvittänyt, millainen omistusoikeus sinulla on löytötavaraan. Ja samoin selvittänyt, miten maksat autoveron tuosta kokoelmastasi. Kun tienposkesta voit vielä löytää tukussa erilaisia itä- ja eteläautojenkin osia, joudut huolehtimaan kokoelmasi tyyppikatsastuksesta.
Hyvää jatkoa hankkeellesi. Voin auttaa asiassasi tieltä viikonloppuna poimimallani (ilmeisesti) japanilaisvalmisteisella ehjän NÄKÖISELLÄ akulla.- Anonyymi
Jospa yrittäisit vain jollainlailla kestää tiellä sillä Toyotan räppänällä.
- Anonyymi
Jätä suosista ajatteleminen niille keneltä se onnistuu!
- Anonyymi
Oikeinkirjoituksella ei niin väliä juu
ps. skoda on todistetusti jonneauto https://www.youtube.com/watch?v=gOJvQoyme00&t=62s
- Anonyymi
Ite oon kasannu autotallissa rs-superbia erilaisista jätteistä elokuusta 1994 asti jolloin vanhemmat lupasi että jos saan kasattua sen ja katsastettua niin saan pitää sen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815