Junat myöhästelee jatkuvasti, posti ei kulje, logistiikka ei toimi, EU verot kasvavat, vanhukset kuolevat paskavaippoihinsa yksinään.....Missä on nykyajan sketsiohjelmat Kummelit ja sen sellaiset? Suomi on kuin kehitysmaa tai Suomi on kehitysmaa.
Postin kulku on niin tärkeä asia, että jos minä olisin presidentti julistaisin kansallisen hätätilan. mutta näitä nykypolitiikkoja ei kiinnosta.
Suomi on rappiolla ja tästä tervehtyminen alkaa siitä, että tunnustetaan tämä tosiasia. Ei keksitä siitä selityksiä ja markkinointipuheita.
Pitäisikö ryhtyä poliitikoksi. Alkaisi meinaan tapahtua ja lujaa.
Suomessa mikään ei toimi
8
111
Vastaukset
- Anonyymi
Jos täysi-ikäisten alkoholin käyttö vituttaa niin ei muuta kuin eduskuntaan säätämään lakeja. Muuten pidä lutka turpas kiinni ja hyväksi lait!
- Anonyymi
Muuta sitten Venäjälle. Siellä kaikki toimii, jos ei toimi pannaan toimimaan.
- Anonyymi
Suomessa ei toimi mikään. Koko paikka on täynnä jotain sairaita kukkahattuja jotka kuvittelevat maailman pyörivän heidän ympärillään. Ja kaikki on erityistärkeää, siihen asti kunnes kaikki on perseellään, nostetaan kädet pystyyn ja seuraava. Ei ole edes tarkoitus ketään auttaa vaan tuhota kaikki mahdollinen.
- Anonyymi
Kun jonnekkin rakennetaan miljoonatalo ja rahaa tulee pyödän alta niin ei ole väliä kuka vetää itsensä hirteen vai viilteleekö joku itsensä. Ihmisellä ei ole hintaa kun yrittäjä tarvitsee asiakkaansa :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa ei toimi mikään. Koko paikka on täynnä jotain sairaita kukkahattuja jotka kuvittelevat maailman pyörivän heidän ympärillään. Ja kaikki on erityistärkeää, siihen asti kunnes kaikki on perseellään, nostetaan kädet pystyyn ja seuraava. Ei ole edes tarkoitus ketään auttaa vaan tuhota kaikki mahdollinen.
Narsistille vain oma itse on tärkeää. Mulle viihdykettä!!
- Anonyymi
Mietippä jos kaikki uskoisivat aidosti Jumalaan. Jokainen kokisi olevansa vastuussa omasta elämästään. Jokainen valitsisi yhden kumppanin ja viettäisi tasapainoista elämää samalla kun omatuntonsa vaivaamat ihmiset auttaisivat köyhiä ja yksinäisiä. Miehet ja naiset olisivat taas tasavertaisia (kummallakin omat elintärkeät roolit perheissä). Työnantajat maksaisivat reilusti palkkaa samalla kun työntekijät tyytyisivät vähempäänkin. Päättäjät puolustaisivat kansaansa ja kansa olisi avulias muita kansoja kohtaan kun se eläisi rauhassa ja yltäkylläisyydessä. Jumala on unohdettu. Ei mikään politiikka saa tätä korjatuksi.
- Anonyymi
Onneksi ihmiset ovat nykyään tietoisia lakipykälistä ja nämä pelleyritykset eivät enää onnaakkaan niin kuin ennen vaan sitä ennen pitää käydä kaikki mahdolliset vaihtoehdot lävitse, sukulaiset puolisukulaiset ja kaikki :) ja hyvä näin, nämä ahneet pyödän alta rahaa antajat ovat häpeäpilkku suomelle, näkyvää tuhotyötä ja toivottovasti kaikki nyt ymmärtää! Tästä lähtee facebookpäivitys koko suomelle tänään miten yritykset antavat sosiaaliviranomaisille ja tk:lle rahaa pyödän alta saadakseen asiakkaansa :D
- Anonyymi
Minäkään en niin paljon maksa :) mieti missä aikaasi vietät :D katsos kun tämä on periaate, ja vielä laillinen sellainen. Mutta kyllähän sinä tiedät miten se loppuu! Vainluuletko miinuskautesi jälkeen joku asia muuttuisi! Odotan vaan kun saan yleisen blogini virtaan niin se loppuu siihen 🙃
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512264Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251078Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82992Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54893- 68873
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126853Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759