Onko 0.5-1.5 mm hiekka?

Eli onko 0.5-1.5mm hiekka liian suururakeista monnisille? Leopardimonnisia meinasin.. Jos on, mitä kaloja pohjalle suosittelette?
2451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Alle 2,0 mm on vielä heikkaa, mutta aika isoa noin monnisen näkövinkkelistä. Mitä hienompaa, sen parempi, mutta jos menee alle 0,1 mm niin sitten hiekka jo pakkautuu niin että sinne ei ole helppo työntää päätään sekaan. Mä laittaisin 0,1-0,6 mm hiekkaa (ja olen laittanutkin monnisille, hyvin menee).

Äänestä
  • Siis mulla on jo tota hiekkaa akvassa.. :/
    eli joudunko hylkäämään monniset ja laittamaan tilalle jtn muita pohjakaloja? Mitä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


monninen kirjoitti:

Eli onko 0.5-1.5mm hiekka liian suururakeista monnisille? Leopardimonnisia meinasin.. Jos on, mitä kaloja pohjalle suosittelette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu