Cherrykirsikka

mie

Onko erästä työtäni katsottu ihan utelemis mielessä?
Jos, niin joku tuntemani? Näetkö noissa tarkoitusperissä jotakin epäasiallista?
Kannattaako sen suhteen tehdä asia, jota olen jo kauan miettinyt?

4

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Usko itseesi, usko intuitioosi - sinulla (niin kuin meillä kaikilla :)) on kyky aistia tunteita ja energioita ympärilläsi, ota tuo kyky käyttöösi! Aivan oikein olet asian aistinut nytkin, luota vain tuntemuksiisi vaikka ne hulluilta joskus tuntuisivatkin!

      Kyllä tässä jotain hämärää tuntui kätkettynä olevan, ilmeisesti tuo henkilö halusi hyötyä jotenkin työstäsi, kenties plagioida sitä. Aivan puhtain paperein ei ilmeisesti oltu liikkeellä, ja taidat kyllä tuntea tämän henkilön.. Tee siis niin kuin täytyy tehdä, kerran se vain kirpaisee mutta koituu lopulta onneksesi ja huomaat myöhemmin tehneesi viisaan päätöksen :) Rohkeutta valintoihisi toivottelen!

      • mie

        Kiitoksia näkemästäsi. Oliko tuo näkemäsi henkilö kenties tummahko nainen paikkakunnaltani?
        Jollei, pystyisitkö kuvailemaan?


      • mie kirjoitti:

        Kiitoksia näkemästäsi. Oliko tuo näkemäsi henkilö kenties tummahko nainen paikkakunnaltani?
        Jollei, pystyisitkö kuvailemaan?

        Näkemälläni naisella oli pitkähköt, tummat, kiharat hiukset - näin hänet takaapäin, joten kasvoja en nähnyt - kuulostaako tutulta?


      • mie
        cherrykirsikka kirjoitti:

        Näkemälläni naisella oli pitkähköt, tummat, kiharat hiukset - näin hänet takaapäin, joten kasvoja en nähnyt - kuulostaako tutulta?

        Muuten kyllä, mutta hiukset eivät yleensä kiharat.
        Kiitos kuitenkin katsonnastasi :) Tiedän ehkä tyypin.
        Ongelmia teettää tuon kauan ajattelemani asian kanssa. Mutta ilmeisesti sitten lähden pienelle matkalle? Ei kai muukaan auta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2721
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      137
      2516
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      135
      2114
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      116
      2113
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      12
      1834
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      159
      1368
    7. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      29
      1182
    8. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      93
      1162
    9. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      89
      1142
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      38
      1098
    Aihe