Kenelläkään kokemusta, että kuinka aikaisessa vaiheessa valintatulokset julkaistaan Turun Kauppakoreakoulun Työinformatiikan FM-tutkintoon, tuleekohan ennen juhannusta?
Itse hain IT-tradenomi -AMK-todistuksellani kyseiseen koulutukseen, ja lisäkuumotuksia vielä enintään 10 päivää ylimääräistä jäpätystä, että pääseekö vai ei.
Muita, ketä odottaa sinne tuloksia?
Turun Kauppis, Työinformatiikan FM
2
148
Vastaukset
- Anonyymi
Itse odottelen tuloksia Laskentatoimen ja rahoituksen maisteriohjelmaan yritysjuridiikan pääaineeseen Turkuun. Hain AMK-papereilla 3,9 ka:lla ja 5 opparilla. Hain myös avoimen väylän kautta Turkuun, vaaditut 60op suoritettu 3,33 ka:lla. Saa nähdä että riittääkö tuo ka kun hakijoita oli tänä vuonna 50 ja paikkoja n. 20. Kummastakaan ei ole tullut tuloksia vielä, on tää kyllä piinaavaa, ravaan opintopolussa jatkuvasti ja kyttään sähköpostia.
Sama mulla, mullakin putki lähti päälle, ja eilen olin dokaamassa iltaa tappamassa aikaa Bar Ö:ssä, ko aika ei tunnu oikein kuluvan. Viinan juonti kannattaa!
Tulispa tulokset ennen jussia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1515172
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413263- 2463106
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442648- 361824
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271605Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411566- 161457
- 231437
- 241337