Antti Rinne kokosi mahdollisimman epädemokraattisen hallituksen, missä etuja jakamalla sai Kepun takuumieheksi. RKP, jolla ei ole mitään kansan madaattia on käsi syvällä hillopurkissa ahmimassa veronmaksajien etuja.
Tulee sairaalaa ja rautatietä Hankoon ja Karjaalle, missä RKP:n kannattajat asuu.
Suomalaisia tullaan rankaisemaan pakkoruotsilla, niin että pojat syrjäytyy jo lukiossa ja viimeistään korkeakouluissa.
Sivistysvaltio Ranskassa tällainen ei onnistuisi, vaan keltaliivit olisivat kaduilla.
Kansa tulee antamaan SDP:lle erittäin vakavan muistutuksen seuraavissa vaaleissa.
Antti Rinnettä itseään asia ei kiinnosta, hän on jo päättänyt lopettaa politiikassa.
RKP:n taustavoimat ovat luvanneet hillotolpan SDP:n tuhoamisesta.
Nuoret siirtyvät Vihreiden ja Vasemmistoliiton taakse, jotka luultavasti yhdistyvät.
Heteromiehet löytävät kodin Perussuomalaisista. Vanhat äänestäjät siirtyvät haudan lepoon. Sen Demari Potee!
Sosialiidemokraattien loistavan tien loppu!
11
74
Vastaukset
Saas nährä, enpä lähtisi tuota allekirjoittamaan.
Saahan sitä vapaassa demokratiassa olla päiväunia, vaan jos tuon näkisin pitäisin suuni kiinni ja hautaisin näppiksen syvälle suohon!
Se mikä tullee tapahtumaan on vasemmiston/sosialistien katoaminen muutamassa vaalikaudessa. Olihan heidän kannatuksensa vielä -60 luvulla luokkaa 50% äänestäneistä ja nyt siitä puolet eli noin 26% (edelliset vaalit 24%). Sama tulee jatkumaan koska sosialistit eivät kykene luomaan uutta jaettavaa vaan ovat sen homman tyystin alistaneet vastapuolelle eli yritysmaailmalle jonka menestys on meidän kaikkien menestystä, hyvän elintason mahdollisuuksien kasvaessa.
Se miltä nyt Pikavippi-Antin hallituksen tulevaisuus näyttää ei ainakaan hidastane tuota tulevaa! Työpaikat eivät soaialismin keinoin lisäänny, siis tuottavat työpaikat vaan siihen tarvitaan yritysmaailmaa asiaa hoitamaan. Tulossa on lisäksi joko hallituksen kaatuminen tai uusi ehompi KIKY jolla saadaan kilpailukykyä vientimarkkinoille joka on meidän elintasomme säilymisen kannalta ehdoton edellytys.- Anonyymi
Onko yhtään konkreettista vastausta mariinilta? Selvitetään, selvitellään, ei vielä tiedä... Ulkona kuin rautatie.
- Anonyymi
"Kansa tulee antamaan SDP:lle erittäin vakavan muistutuksen seuraavissa vaaleissa."
Jaa, tarkoitatko sitä suomalaista idioottien laumaa, joka aina neljän vuoden välein käy äänetämässä joko Keskustaa, Kokoomusta tai Demareita? Porukka, joka vuodesta toiseen antaa kusettaa itseään katteettomilla lupauksilla? Sallit mun nauraa...Vaalilupauksethan ovat nykyisellään aina katteettomia, niihin ei pidä kiinnittää huomiota kuin siinä mielessä, että ajattelee mihin suuntaan kukakin olisi asioita lykkäämässä. Lupauksiahan voi ehkä toteuttaakin jos oma puolue saa edes yksinkertaisen enemmistön, jota on tänään Suomessa turhaa odottaa. Viime vaaleissakaanhan ei kukaan saanut edes 20% ääniosuutta.
- Anonyymi
Eiköhän tuo katteettomien lupausten isä aurinkoinen ole muan Antti Rinne , 💯 !
- Anonyymi
Keltaliivien aika on Ranskassa ohi. Syynä heidän paljastuminen Venäjän ohjaamiksi.
- Anonyymi
Persuja tosiaan äänestää heteromiehet, joilta puuttuu se seksuaalisuuden toteuttamisen kohde kun kumpaakaan kättä ei lasketa.
- Anonyymi
Vaimo jo kymmeniä vuosia , kuten Haavistolaiset !
https://www.suomenuutiset.fi/saksan-entiset-demarijohtajat-jasenkirjeessaan-huolissamme-puolueestamme/
Antti Rinteen ohjaama bussi putoaa rotkoon. Sairausloman jälkeen kannatus on lähtenyt vapaaseen pudotukseen Aina kun Antti kohtaa Jussin siirtyy muutama prosentti demareita Persuihin. Älyllinen ero on niin valtava Jussin hyväksi!- Anonyymi
Kohta saamme hakea sossuja suurennuslasin kanssa
- Anonyymi
Suomessa ei ole sossuja, ei porvareita. On vain persaukisia punaisia ja valkoisia, joten eiköhän siirrytä demokraattiseen 2-puoluejärjestelmään! Ja eduskuntaan max. 100 kappaletta julkkiksia kerrallaan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961
