Mistä jotkut kehittää noita perättömiä huuhaa juttuja, että Kotiranta ja Korpela ollaan myymässä pois. Huhuissa ei mitään perää. Kumpaankin olisi tosin hyvä saada kannuslaiset johtajat kokkolalaisten tilallle, kuten myös Kitinkannukseen ja kaupungin johtaviin virkoihin.
Mistä huuhaa?
7
86
Vastaukset
- Anonyymi
Homeessa oleva Kotirannan vanhainkoti yksityistetään ensi vuoden aikana eli 2020. Todennäköinen homeloukun ostaja on joku ulkolainen sijoitusyhtiö Mehiläinen, Terveystalo tai Attendo. Hoidon taso laskee, hinnat nousee potilaille ja ammattitaitoista henkilökuntaa ei löydy riittävästi. Korpelan Voiman myynti perustuu toimitusjohtajan vaihtamiseen. Nykyinen toimitusjohtaja kannattaa omaa paikallista sähköyhtiöta. Vaihtamalla eli erottamalla nykyinen toimari saataisiin mahdollinen myyntimielinen hallitus. Näillä voittorahoilla elettäisiin leveästi muutamia vuosia mutta kuluttajien sähkölasku alkaisi kasvaa heti myynnin tapahduttua.
- Anonyymi
Tuo edellinen on ikävä kyllä kaikki totta. Toivottavasti sitä ei poisteta.
- Anonyymi
Sähkö ostetaan jatkossakin sieltä mistä halvimmalla ja parhaiten saadaan. Ei Korpelan myynti tai myymättömyys vaikuta siihen mitenkään.
- Anonyymi
Siirto siinä maksaa ei sähkö. Taidat olla kepulainen tai blondi.
- Anonyymi
Vaikiaa on myydä vanhaa homeista vanhainkotia yksityiselle monikansalliselle yritykselle. Hoitaja mitoituslaki vaikeuttaa myös myyntiä. Terveisin vaalea keskustapuolueen jäsen.
- Anonyymi
Käy istumassa muutaman kerran vaikka absilla, niin tiedät mistä kannuksen juorut lähtee liikkeelle. Perätöntä suurin osa.
- Anonyymi
Tai seuraa somea niin näät mitä toimistoväki tekee työajalla.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23528Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1023409"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin872948IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-612693Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭672499Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922495Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä261424- 961328
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3841262Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll171105