Hävisikö onecoin tarjouskilpailun?

Ylen uutissivut kertovat että Facebook lanseeraa oman kryptovaluuttansa jolla Facebookin käyttäjät voivat maksaa Facebookin palveluista.

Onkohan MAAJOHTAJA ja Onecoin ollut tarjouskilpailussa mukana mutta jonka tuloksena Facebook kuitenkin päätti luoda oman kryptovaluuttansa?

Miksi Onecoin epäonnistuu kaikessa mihin se ryhtyy? Eikö sinne ole osattu palkata ammattilaisia? MUAHAHAMUAHAHAHAAAAAA

Miksi Onecoin asiakkaille tarjotaan vain umpisurkea DealShaker (myötähäpeää)? He ansaitsevat tosiaan parempaa (sääli vain että he eivät älyä vaatia parempaa, MUAHAHAMUAHAHA)

Ei suinkaan tulevaisuuden maksuvaluutta ole jo jäänyt kehityksen jalkoihin? MUAHAHAMUAHAAAA

MUAHAHAMUAHAHAMUHAHHAAAAAAA

Poijjaat!! Taasen!

13

124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko kenelläkään pääsyä MAAJOHTAJAN privaattiin naamakirjaryhmään? Onko niistä kukaan reagoinut asiaan? Tai yleensä mihinkään?

    • Missä on Pate Sisu? Missä on MAAJOHTAJA? Miksi he eivät enää koskaan kommentoi? Mitään?

      Niinpä niin. Edellinen kysymys oli pelkästään retorinen. Ja jatketaan: mistähän mahtaa olla kysymys? MUAHAHAMUAHAHAHAAAA

      Onko kyseessä paljon odotettu Avotampion KOSAHDUS? Viimeinkin? MUAHAHAMUAHAHAHAA

      MUAHAHAMUAHAHHAHAAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

    • Avotampio ym olkaa varovaisia. Maajohtaja sulkee KYC-tilinne.

    • Anonyymi

      Onecoin luo uuden lärvikirjan. Siinä maajohtaja-is-back pääosassa ja voi olla vain hänen kanssaan kaveri. Maksaa sen ty cooni n

      • Anonyymi

        Joo, Onelärvikirjassa katselette turpeaa Rujaa ja luihua Veskaa
        BYAAAAAAAAAAAAA


    • Anonyymi

      Ihan oikeasti hei!

      Yksi kaveri on pitkään todistellut sitä että hänellä on miljoonia coineina ja ei epäile yhtään etteikö saisi niitä vielä ulos. ei ole montaa viikkoa kun hän ihan vakavalla naamaalla todisteli jälleen kerran,kuinka jossain oli myyty niin ja niin monta uutta autoa coineilla.

      Tunnen hänet vuosien takaa,ihan mukava kaveri,joskin ehkä vähän erikoinen mutta silti on käynyt mielessä,että täytuisi hankkia kaverille apua.hän on maanisesti kiinni siinä uskossa että kaikki on kunnossa. Huolettaa kaverin tilanne ihan oikeasti,

      • Eikö kaveri reagoi siihenkään jos sanoo ettei kukaan oikeasti voi myydä autoa coineilla koska hän ottaisi järjettömän riskin? Myös bitcoineilla myyminen olisi hullua riskinottoa kurssiheilahtelun vuoksi. Mutta kun onecoineja ei edes voi vaihtaa missään rahaksi.


      • Anonyymi
        Avotampio_ kirjoitti:

        Eikö kaveri reagoi siihenkään jos sanoo ettei kukaan oikeasti voi myydä autoa coineilla koska hän ottaisi järjettömän riskin? Myös bitcoineilla myyminen olisi hullua riskinottoa kurssiheilahtelun vuoksi. Mutta kun onecoineja ei edes voi vaihtaa missään rahaksi.

        Tosi-OneAutokauppias Uskoo ihmeeseen. Järkisyyt eivät paljoakaan paina kun Tri Roju julisti uutta valtakuntaansa. (joka on tuleva maan päälle)


    • Anonyymi

      Halutaan ostaa 21 miljardia onecoinia yhdellä kaupalla. Tarjoan päivän kurssin mukaisesti 12¢. Koko potista. Koulutusmonisteenne voitte tunkea paperinkeräykseen.

      T. Kake ja Repe Karhupuiston Cyrpot. Siiseiku crytpot

    • Anonyymi

      Ihmettelen vaan, että mistä facebook palvelusta pitäis maksaa???

    • MAAJOHTAJAn kommentti Facebookin uuteen virtuaalivaluuttaan alla. MAAJOHTAJA on kovin huolissaan maailmantalouden tulevaisuudesta.

      Tai onko sittenkään ... olisiko enemmän huolissaan siitä että joku tunkitettu saattaa haastaa hänet oikeuteen. MAAJOHTAJA tekee kaikkensa pitääkseen kulissia yllä ja ettei uskovaiset luovu uskostaan... MUAHAHAHAMUAHAHAHAA

      Lainaus MAAJOHTAJALTA alla:
      -----------------

      Keskuspankit ympäri maailmaa sanovat odottavansa Facebookilta vastauksia sääntelykysymyksiin uuden virtuaalivaluutan osalta. Libra, joka julkaistiin aiemmin tällä viikolla, on tuettu pankkitalletusten ja lyhytaikaisten valtion arvopapereiden korilla.

      Fedin puheenjohtaja Jerome Powell sanoo myös puhuneensa Facebookin kanssa digitaalisesta valuutasta. Asia ei ole helppo edes jättiläismäisten yritysten kohdalla, sillä viranomaisten on tiedettävä kaikki ja annettava hyväksyntänsä. Ja sitten ihmiset kysyvät: Miksi Onecoin ei ole vieläkään julkinen? Jos se olisi niin helppoa, niin kaikki tekisivät sen.

      Maailmassa on paljon ns. pörssejä ja vain pieni osa niistä on hyviä ja jopa niillä hyvillä on paljon hakkerointihyökkäyksiä ja ihmiset menettävät niissä omaisuuksia.

      Siksi OneCoin pyytää avoimesti yleisöä ja viranomaisia keskinäiseen yhteistyöhön uuden rahoitusjärjestelmän rakentamiseksi ammattimaisesti ja toisia kunnioittaen. Kiitos yrityksen, tämä toimintatapa on edelleen voimassa, ja meidän pitäisi olla ylpeitä siitä, että olemme olemassa jo viidettä vuotta.

      #Yhdessä enemmän!

    • Onko kukaan kuullut onko MAAJOHTAJALLA mitään lisättävää?
      Sääli että hän lähettää tämän suljetussa facobook ryhmässä jonka ulkopuolella kukaan ei voi nähdä sitä. Minkähän takia hän ei avaudu julkisuudessa, MUAHAHAMUAHAHAHA

      MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHHAAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

    • Anonyymi

      Kyllä varmana Coineilla voi ostaa. Yksikin kaverin kaveri oli ostanut ihan uuden auton pelkillä OneCoineilla. Näin kertoi luotettava kaveri, sellainen joka aina pitää sanansa.

      Ihan varmana ei ole Rujalla manit veskassa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2170
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      301
      1972
    3. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      107
      1893
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1771
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1637
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      32
      1391
    7. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      27
      1189
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1143
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      70
      1120
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1067
    Aihe